Liberec hrál třetí prodloužení v řadě

LIBEREC

I třetí utkání pod vedením nového trenéra Josefa Palečky dovedli hokejisté Liberce do prodloužení. Dnes remizovali ve dvacátém extraligovém kole s Plzní 1:1 a klesli na poslední místo tabulky.

Jednalo se o urputné utkání s řadou osobních soubojů a vyloučení, které lépe začali domácí. V páté minutě se ještě Plodek trefil do boční sítě, ale o chvilku později již Korhoň šikovně tečoval Jechovu přihrávku před branku a Liberec se ujal vedení 1:0.

V úvodu druhé třetiny se s vyloučenými 'roztrhl pytel' a hra byla hodně rozkouskovaná. Rozhodčí Turčan udělil během a půl minuty jeden desetiminutový a osm dvouminutových trestů. Jeden z nich byl kuriózní, když domácí Rozsíval dostal dvě minuty za to, že se objevil na ledě s nepředpisově neupravenou helmou.

Plzeň skórovala až v oslabení

Ve 30. minutě skončil puk po Vobořilově střele od modré čáry v liberecké síti, ale gól neplatil, protože útočící hráč Plzně stál v brankovišti. O šest minut později se však již hosté dočkali. Dokonce ve vlastním oslavení využil Krátoška chyby liberecké obrany a vyrovnal na 1:1.

Hru proti bránící trojici si vyzkoušela i Plzeň. Ani ona však za 76 sekund branku nevstřelila. Falta kryl dvě těžké střely od modré čáry a domácí se ubránili. V 55. minutě předvedl krásný průnik plzeňský Straka, ale Falta byl pozorný. Na druhé straně v 57. minutě Barta chytil do lapačky bombu Nedvěda a za několik vteřin vyrazil další ránu Holuba.

Karel Dvořák (asistent trenéra Liberec): "Začátek zápasu se nám povedl, ale stále se nám nedaří odpoutat se do dvoubrankového vedení. Hráli jsme v jakési křeči a Plzeň dobře bránila."

Rostislav Čada (Plzeň): "Hrálo se vyrovnané dramatické a bojovné utkání. My máme problémy se sestavou mnoho nemocných a zraněných hráčů. Cíl neprohrát jsme dnes splnili. Rychlý gól soupeře nás naštěstí nevyvedl z míry."

Liberec - Plzeň 1:1 PP (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Korhoň (Jech) - 36. Krátoška (Jiří Hanzlík, Sedlák). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Kareš. Vyloučení: 9:11, navíc Čakajík - J. Straka 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2580.
Liberec: Falta - Holub, Čakajík, L. Šmíd, Jiruš, J. Nedvěd, Krstev, J. Moravec - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Rozsíval, Plodek (41. M. Hájek), S. Procházka - Korhoň, Musil, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák, Nedvěd st.
Plzeň: Barta - Dobroň, Výborný, Nedoma, Jiří Hanzlík, Posmyk, Vobořil - D. Pospíšil, Krátoška, Matějovský - Z. Sedlák, J. Straka, Andrašovský - Adamský, Švík, Důras. Trenéři: Čada, Přerost.