Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisté Komety Brno zahájili přípravu bez tří marodů

25. července 2011 14:45 - BRNO

Bez zraněných Radima Hrušky, Tomáše Pospíšila a Ondřeje Švaňhala zahájili v pondělí po dovolené přípravu na ledě na novou sezonu hokejisté extraligové Komety Brno. Už za týden čeká Brňany první zápas v domácí hale Rondo s Petrohradem, hlavní herní část přípravy ale čeká Kometu při premiérové účasti v European Trophy.

 

Libor Zavoral, ČTK

"V srpnu máme v programu hodně kvalitních zápasů, zranění hráči nám ale komplikují sestavení útočných řad. I takové problémy ale přináší hokej," poznamenal na setkání s novináři trenér Zdeněk Venera.

Pospíšil i Hruška se alespoň krátce sklouzli bez výstroje po ledě, zranění Švaňhala je komplikovanější. Nejvíce starostí ale Venerovi dělá zdravotní stav Hrušky, který se ještě měsíc nebude moci zapojit po operaci ramena do plného tréninku.

"Nejprve jsem měl informaci, že bude v pořádku do zahájení letní přípravy začátkem května. Potom měl být plně k dispozici při startu tréninků na ledě. Nyní se opět jeho návrat oddálil. Radost mi to nedělá," řekl Venera.

Brněnští hokejisté si poprvé vyzkoušeli přípravu na nově zúženém kluzišti haly Rondo. "Moc jsem změnu nevnímal, při prvním tréninku je všechno hodně daleko," uvedl reprezentační útočník Petr Hubáček, podle nějž si zúžení hřiště hráči plně uvědomí až při nácviku akcí a hlavně v zápasech. "Změnu jsme přivítali. S našimi fanoušky v zádech by nám měla v domácích zápasech pomoci," domnívá se Hubáček, jenž podle svých slov nyní potřebuje tři až čtyři týdny, aby našel po hokejové stránce sám sebe.

Nový hráč Komety obránce Tomáš Žižka má s hrou na užším kluzišti zkušenosti z působení ve Slavii Praha. "Určitě se dá na menším hřišti udělat na soupeře větší tlak. Zatím ale změnu příliš nevnímáme, při prvních trénincích na ledě vystupují jiné problémy. Tělo si po přestávce zvyká na zcela jiné pohyby," uvedl Žižka.

Venera v tomto týdnu připravil tréninky v několika fázích. Dopolední dávku podstoupili Brňané ve dvou skupinách, aby měli na ledě více prostoru. Odpoledne už je čeká společný nácvik herních situací. "Čas na vážení po dovolené nebyl. Pokud by se mi ale zdálo, že se někdo zadýchává, tak samozřejmě přijde na řadu i vážení," dodal s úsměvem kouč Komety.

Program přípravných zápasů Komety Brno
Pondělí 1. srpna: 18:00 Kometa Brno - Petrohrad,
úterý 2. srpna: 17:30 Havlíčkův Brod - Kometa Brno,
čtvrtek 4. srpna: 18:00 Slovan Bratislava - Kometa Brno,
sobota 13. srpna: 19:35 Kometa Brno - Linköping (European Trophy),
neděle 14. srpna: 19:35 Kometa Brno - HV 71 (European Trophy),
úterý 16. srpna: 18:30 Liberec - Kometa Brno (European Trophy),
pátek 19. srpna: 19:30 Mannheim - Kometa Brno (v Innsbrucku, European Trophy),
neděle 21. srpna: 19:15 Salcburk - Kometa Brno (European Trophy),
sobota 27. srpna: 19:30 Pardubice - Kometa Brno (European Trophy),
neděle 28. srpna: 18:00 Kometa Brno - Jokerit Helsinki (European Trophy),
sobota 3. září: 19:35 Kometa Brno - České Budějovice (European Trophy),
úterý 6. září: 18:00 Kometa Brno - Skalica,
čtvrtek 8. září: 18:00 Kometa Brno - Slovan Bratislava.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..