Živě

Hokejový brankář Prusek ukončil kariéru, bude trenérem

27. července 2011 09:13 - OSTRAVA

Hokejový brankář Martin Prusek se v pětatřiceti letech rozhodl ukončit hráčskou kariéru. Mistr světa z roku 1999, který chytal v extralize, Kontinentální lize i NHL, se stal trenérem gólmanů v mateřských Vítkovicích.

Prusek vynechal podstatnou část minulé sezony, neboť měl problémy se srdcem. Jeho odchod z aktivního hokeje tak není překvapivý. I proto, že na místo jedničky v ostravském klubu vedení při jeho zdravotních nesnázích angažovalo Romana Málka.

"V týmu jsme byli tři gólmani a já nechtěl odcházet pryč, chtěl jsem zůstat doma ve Vítkovicích. Za daného stavu by to ale nebylo jednoduché. Bavili jsme se, co a jak dál, a přišla nabídka na místo trenéra brankářů, kterou jsem s velkou radostí přijal," uvedl Prusek na oficiálním webu severomoravského extraligového klubu.

Účastník tří světových šampionátů v předchozí sezoně odchytal v extralize jen 104 minut. Poté co se dal zdravotně do pořádku, vypomáhal prvoligové Olomouci. Nyní už se ale smířil s tím, že dál chytat nebude. Ani pro zábavu v nižší soutěži.

"Zatím říkám ne. Už se mě někteří kluci ptali, jestli nechci jít do nějaké nižší soutěže opravdu jen pro zábavu, ale já si řekl, že ne. Pro mě to bylo: buď extraliga, nebo nic. Uvidím časem, ale zatím o tom neuvažuju," řekl Prusek, jenž v kariéře chytal za Vítkovice, Znojmo, Spartak Moskva, Petrohrad, Dinamo Riga, Ottawu nebo Columbus.

Trenérské angažmá bere i jako výzvu. A snaží se na něj maximálně připravit. "Hlavně pozoruju. Pozoruju trenéry, co dělají, jak hráčům vysvětlují dané úkony a tak. Je to velká změna. Člověk si to jako hráč neuvědomuje, ale když pak přejde na ten druhý břeh, jak se říká, tak pozná, že to je těžké. Je to o tom dobře se připravit na trénink, připravit si vše, jak to bude vypadat, co těm hráčům říct, na co se zaměřit. Je to spousta práce," dodal Prusek.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..