Poprad porazil v přípravě Vítkovice, Litvínov neuspěl v přestřelce s Langnau

Hokejisté týmu Lev Poprad, slovenského nováčka KHL, dokázali v přípravě vyhrát i svůj druhý zápas, když dnes porazili extraligového vicemistra Vítkovice na jeho ledě 3:1. V západočeském derby zdolaly Karlovy Vary přesvědčivě Plzeň 5:2.

Popradský obránce Vladimír Mihálik (vlevo) a útočník Vítkovic Petr Strapáč

Na souboj Ostravanů s Popradem bylo zvědavých přes dva tisíce diváků, kteří v úvodní třetině gól neviděli. V druhé části už měli brankově navrch hosté: v 25. minutě otevřel z úniku skóre exvítkovický útočník Rudolf Huna, další gól přidal Ladislav Nagy.

V úvodu třetího dějství sice Lukáš Klimek snížil a vstřelil historicky první gól do sítě Lva, ale skóre nakonec uzavřel bývalý sparťan v popradských službách Tomáš Netík.

"Na úplný začátek sezony to byl dobrý zápas, bruslivý, plný nasazení. Poprad se také snažil hrát útočný hokej a díky tomu mělo utkání spád. Mají hodně technicky a také bruslařsky vyspělé hráče a jejich záměr - hrát útočně - jim tedy vycházel. My výsledek nijak nepřeceňujeme, v této fázi přípravy je skóre v podstatě jen pouhou statistikou," řekl po utkání vítkovický kouč Zdeněk Moták.

V dalších utkáních si Karlovy Vary poradily s Plzní, České Budějovice přetlačily zásluhou dvougólových střelců Davida Kuchejdy a Romana Pšurného Kladno (4:3) a Mladá Boleslav snadno přehrála prvoligové Litoměřice 6:2. Litvínov na úvod švýcarského turné podlehl Langnau po přestřelce 5:8.

HC Vítkovice Steel - HC Lev Poprad 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 41. Klimek - 25. Huna, 31. Nagy, 47. Netík.
HC Mountfield České Budějovice - HC Kladno 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 9. a 40. Kuchejda, 36. a 47. R. Pšurný - 19. Kafka, 40. Knotek, 47. Melka.
BK Mladá Boleslav - HC Stadion Litoměřice 6:2 (1:0, 4:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. a 40. Loskot, 30. a 36. Hrdel, 38. Vrbata, 55. Marušák - 31. Slížek, 48. Hašek.
HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky: 23. a 38. Melenovský, 34. Dej, 49. Zaťovič, 53. Kumstát - 26. Kinrade, 49. Straka.
Langnau - HC Verva Litvínov 8:5 (3:1, 3:1, 2:3)
Branky: 34., 57. a 60. Schilt, 4. Moggi, 9. McLean, 17. Bucher, 26. Genazzi, 39. Reber - 8. Heinisch, 28. Brejčák, 45. Majdan, 51. Gerhát, 58. Kafan.

3 : 0 Pardubice - Třinec 3 : 0 dohráno
20240424T18 : 00:00+0200