Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisty Pardubic posílí zkušený kanadský útočník Sim

12. srpna 2011 11:29 - PARDUBICE

Hokejisty extraligových Pardubic posílí zkušený kanadský útočník Jonathan Sim. Třiatřicetiletý hráč, který v roce 1999 vyhrál stejně jako brankář Roman Turek s Dallasem Stanleyův pohár, odehrál v NHL včetně play off 484 zápasů. V Pardubicích by měl Sim nahradit Adama Pineaulta, jenž požádal klub s ohledem na zdravotní problémy manželky o uvolnění z kádru.

"Hledali jsme křídlo, on může alternovat i na jiných postech, což je pro nás nesmírně důležité. Sám jsem zvědavý, jak se naši američtí hráči prosadí v české konkurenci," řekl generální manažer Pardubic Zbyněk Kusý na klubovém webu.

Východočeši se rozhodli angažovat Sima poté, co bylo jasné, že nemohou počítat se službami Pineaulta. "Do určité doby jsme čekali, jak se vyvine situace s Adamem Pineaultem. Nám jako klubu nepřísluší se k ní vyjadřovat, jedná se o velmi těžkou osobní situaci pro Adama. Starosti, které má, dokážou ovlivnit jeho život naprosto zásadním způsobem," podotkl Kusý.

Sim hrál v NHL za Dallas, Nashville, Los Angeles, Pittsbugh, Philadelphii, Floridu, Atlantu a New York Islanders. Poslední sezonu začal v NHL a dohrál ji ve švýcarském Fribourgu. "Sim má spoustu zkušeností, nevyhýbá se osobním soubojům a je to především střelec. Věříme, že se mu bude dařit a v Pardubicích líbit," dodal Kusý na adresu hráče, jenž v NHL nasbíral 140 kanadských bodů za 76 branek a 64 asistencí.

Do České republiky by měl Sim přiletět 23. srpna, momentálně se připravuje v zámoří.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..