Hokejisté Liberce porazili v poslední přípravě Spartu

Hokejisté Liberce porazili v přípravném utkání týden před startem extraligy pražskou Spartu 4:0. Pro oba celky to byla generálka před startem soutěžního ročníku. Další původně plánovaný duel pražské Slavie s prvoligovým Mostem byl zrušen s ohledem na středeční tragickou leteckou nehodu, při které zahynul téměř kompletní tým Jaroslavle včetně trojice českých reprezentantů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka.

Hokejisté Liberce deklasovaly v přípravě Spartu.

V Liberci byla památka obětí před utkání uctěna minutou ticha. Liberec se ujal vedení v deváté minutě, kdy se prosadil v přesilovce obránce Štich. V polovině utkání zvýšil Dušek a v závěru ještě zvýraznili skóre při power play Sparty do prázdné branky Vak a Bárta.

Liberec si ve dvanáctém utkání přípravy, v které hrál i European Trophy, připsal šestou výhru. Sparťané zaznamenali ve stejném počtu zápasů osmou porážku.