Rubriky:

Tipsport extraliga

Pardubice dají dva milióny na zvýšení kapitálu hokejového klubu

20. září 2011 16:36 - PARDUBICE

Pardubice poskytnou dva milióny korun na zvýšení základního kapitálu společnosti HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Hokejový klub potřebuje vyřešit kumulovanou ztrátu z minulosti. Podporu z rozpočtu města dnes schválili zastupitelé.

 

"V akcionářské dohodě bylo stanoveno, že dojde ke zvýšení základního kapitálu přibližně o šest miliónů korun. Pardubice se budou podílet částkou 2,026 miliónu korun," řekl náměstek primátorky Jiří Rozinek.

Již v květnu zastupitelé schválili pro klub záchranný balíček. Klub získal slevu na nájemném ČEZ Arény a čtyřmilionovou půjčku. Město rovněž prostřednictvím své společnosti Služby města Pardubic každoročně přebírá za klub kauci vůči Asociaci profesionálních klubů ledního hokeje, Českému svazu ledního hokeje a hráčům, a to do výše sedm milionů korun.

Podle Mladé fronty Dnes hospodaří klub v letošní sezoně s částkou 160 miliónů korun, což z něj dělá jednoho z nejbohatších účastníků extraligy.

Pardubice v klubu vlastní 34 procent. Většinu drží podnikatel Roman Šmidberský, který v roce 2008 koupil 50,11 procenta akcií od města za 25 miliónů korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..