Plzeň poprvé v sezóně naplno bodovala, porazila Mladou Boleslav

PLZEŇ

Plzeňští hokejisté porazili ve 4. kole Mladou Boleslav 4:1 a ve třetím utkání nového ročníku extraligy konečně naplno bodovali. Favorit soutěže předčil soupeře především díky dvěma využitým přesilovkám ve druhé třetině, v nichž skórovali obránci Jiří Hanzlík a Nicolas St. Pierre. Středočeši na body naopak stále čekají.

Hosté provedli po úterní porážce několik změn v sestavě, přesto jim začátek nevyšel. Dostali se pod velký nápor Západočechů, jemuž se bránili pouze za cenu nedovolených zákroků. Plzeň však dvě přesilové hry v rychlém sledu za sebou promrhala a naopak ve vlastním oslabení zahrozil po přečíslení dvou na jednoho nepřesnou střelou hostující kapitán Výborný.

V sedmé minutě ovšem po závaru před mladoboleslavskou brankou nadvakrát otevřel skóre nejlepší střelec minulého ročníku extraligy Vlasák. Hosté mohli odpovědět během 45 vteřin dlouhé dvojnásobné početní výhody, ale k výraznějšímu ohrožení plzeňské branky se nedostali. Mnohem větší starosti připravil v závěru první třetiny Straka dvěma přesnými přihrávkami gólmanovi hostí Hüblovi, který jen s obtížemi zastavil pokusy Vlasáka a Dudy z bezprostřední blízkosti.

Blízko vyrovnání se ocitl krátce po zahájení prostřední části Vrbata, po zaváhaní domácí obrany ale nedokázal při samostatném úniku dostatečně zvednout kotouč. Udeřilo až na druhé straně, poté co Strakovu příhru zpoza branky poslal při přesilové hře přesně do pravého horního růžku Hanzlík. Domácí byli i po druhém vstřeleném gólu aktivnější, hosté ovšem hrozili z protiútoků. Po jednom z nich Hrdel nebezpečně tečoval puk do přesunujícího se gólmana Indiánů.

Snížit mohl ve 32. minutě po závaru v plzeňské obranné třetině na brankovišti dorážející Výborný, jemuž radost na poslední chvíli pokazil skvělým zákrokem Svoboda. Naopak opět udeřili Západočeši díky využité početní výhodě. Tentokrát rychlou výměnu kotouče mezi Hlinkou a Kratěnou zakončil střelou mimo Hüblův dosah St. Pierre.

V závěrečném dějství se již na mladoboleslavském mužstvu projevila odevzdanost plynoucí z nepříznivě se vyvíjejícího zápasu. Dvě příležitosti odpočatého Pituleho a teč Hlinky ale stačil Hübl zlikvidovat. Paradoxně si alespoň čestný úspěch připsali hosté, když tváří v tvář Svobodovi uspěl střelou mezi nohy Mikulík.

Od další pohromy uchránil Středočechy v 57. minutě Vlasák, jenž po krásné kombinaci těsně minul. Konečnou podobu výsledku dal ale svým premiérovým gólem v plzeňském týmu do opuštěné branky Hlinka.

HC Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branka a nahrávka: 7. Vlasák (Jan Kovář), 24. Jiří Hanzlík (Martin Straka, Vlasák), 35. St. Pierre (Kratěna, J. Hlinka), 60. J. Hlinka (Mrňa, Kratěna) - 56. Mikulík (Hrdel, Žabka). Rozhodčí: Šindler, Trombík - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:5, navíc A. Svoboda (Plzeň) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5132.
Plzeň: A. Svoboda - Kinrade, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Kaberle, J. Jeřábek, Frolo, Dan Růžička - Duda, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, J. Hlinka, Mrňa - Vostřák, Jan Kovář, Petruška - Stránský, M. Heřman, Johnson - od 41. navíc Pitule. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.
Mladá Boleslav: J. Hübl - Rýgl, Čutta, Žabka, Baldwin, Marušák, Chaloupka, Dudáš, Jindra - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Mikulík, D. Vrbata, Pabiška - Bahenský, Plodek, Loskot - Jiránek, Lenc, Hrdel. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.