Třinec rozmetal Boleslav, Kladno padlo ve Vítkovicích a ztratilo vedení

Pardubice ztratily neporazitelnost, v pátém kole Tipsport extraligy padly ve Zlíně. První porážku zažili i Rytíři z Kladna, kteří padli ve Vítkovicích a přišli o první místo. Naopak nic nového nenastalo v týmu Karlových Varů, jenž stále čeká na první bod. Stejné pocity prožívají i v Mladé Boleslavi. Domácí vyfasovali šest gólů od mistra v poslední třetině, Třinec tak poprvé vyhrál a bral tři body. Radost mají i v Českých Budějovicích, ty potřetí v řadě doma vyhrály. Naopak Sparta potřetí prohrála, tentokrát v Brně na nájezdy.

Kladenský brankář Lukáš Cikánek proti Vítkovicím výhru nevychytal.

Pardubice vkročily do utkání se Zlínem jako mužstvo, které bylo doposud v nejvyšší soutěži jediné stoprocentní. V neděli to už neplatilo, prohrály 1:2. Hosté vedli sice až do dvaačtyřicáté minuty, ale pak si vzal slovo Zlín. Důras srovnal na 1:1 a mohlo se začít znovu. Další a poslední radost patřila opět domácím fanouškům a hokejistům. Holík dal tři body Zlínu.

České Budějovice hrály potřetí v řadě před svými fanoušky, v předchozích dvou pokusech uspěly. V této tradici pokračovaly i proti Plzni, vyhrály 4:2. Plzeňští hráči pod vedením Mariana Jelínka v přechozích třech kláních vždy bodovali, ale tentokrát to neplatilo. Hosté byli stále nadosah jedné trefy, ale dva zásahy Šimánka určily dělbu bodů. Na jihu Čech neuspěl mistr z Třince, Slavia a nyní i Plzeň.

Kladno se před pátým kolem usadilo na prvním místě tabulky, když získalo osm z devíti bodů. Neděle ale kladenským Rytířům přinesla první prohru. Vítkovice vedly po čtyřiceti minutách o jeden gól, hosté žili, ale půl minuty před koncem se do prázdné branky trefil Ujčík a domácí mohli slavit vítězství 3:1.

Gólman Lukáš Mensator. Karlovy Vary opět prohrály.foto: Právo/Petr Hloušek

Karlovy Vary jsou stále bez bodu

Liberec v minulém utkání inkasoval šest gólů a žádný nedal, ale v neděli se představil v Karlových Varech, které byly stále bez bodu. Začátek zápasu nasvědčoval podobnému výsledku. Nakonec se tak ukázalo i na jeho samotném konci. Hosté odjeli s výhrou 3:1, když rozhodly dva góly, které padly v prvních třinácti minutách. Deset minut před třetí sirénou sice snížil Gřegořek, ale radost domácích dlouho nevydržela. Za dvě a půl minuty liberecký kapitán Nedvěd pečetil výhru hostů.

Lukáš Žalčik ze Sparty (vlevo) v souboji s brněnským kapitánem Petrem Hubáčkem. foto: ČTK/Igor Šefr

Skóre v Brně otevřel už ve čtvrté minutě sparťan Pacovský, který vstřelil svůj premiérový gól v extralize. To samé předvedl i Tomáš Rachůnek a hosté vedli po osmi minutách o dva góly. Po dvou třetinách domácí prohrávali už jen o gól, Hubáček snížil na 2:3. Po základní hrací době bylo skóre srovnané - 3:3. Rozhodnout musely až nájezdy, tam se radoval brněnský Pospíšil, jeho trefa byla rozdílová.

Souboj dvou trápících. Mladá Boleslav šla do utkání s nulovým ziskem bodů, mistrovský Třinec pouze s jediným. Kdo se dokázal odrazit? Mistr, který úřadoval v poslední části. Nejdříve v první dvacetiminutovce poslal Oceláře do vedení Bonk, ve druhé třetině srovnal Rýgl a sedmačtyřicet sekund před koncem druhé části Hrdel poslal domácí do vedení. To hlavní ale teprve mělo přijít. Úřadující šampión dokázal stav otočit, a to uragánem v poslední třetině, když vstřelil šest gólů! Mistr poprvé v tomto ročníku nejvyšší soutěže ochutnal výhru. A Boleslav? Stále nula bodů.

Páté kolo bude dohráno v úterý zápasem Slavie s Litvínovem.

<tbody><tr class="invert"><td colspan="2"><strong>Hokejová Tipsport extraliga, 5. kolo</strong></td></tr><tr class="highlight"><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/191629-extraligovy-lidr-poprve-prohral-kladno-nestacilo-na-vitkovice.html">Vítkovice - Kladno 3:1</a></strong> </td><td align="center"><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=12220" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td><strong>Branky:</strong> 17. Szturc, 25. Sýkora, 60. Ujčík  - 33. Hovorka</td><td> </td></tr><tr class="highlight"><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/191634-ceske-budejovice-i-potreti-za-sebou-doma-naplno-bodovaly.html">České Budějovice - Plzeň 4:2</a> </strong></td><td align="center"><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=12221" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td><strong>Branky:</strong> <span>6. Vráblík, 29. Kašpařík, 45., 51. Šimánek  - 38. Jeřábek, 47. Duda</span></td><td> </td></tr><tr class="highlight"><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/191630-pardubice-prohraly-ve-zline-1-2-a-ztratily-prvni-body-v-sezone.html">Zlín- Pardubice 2:1</a></strong></td><td align="center"><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=12222" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td><strong>Branky:</strong>  42. Důras, 55. Holík - 22. Somík</td><td> </td></tr><tr class="highlight"><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/191636-karlovy-vary-prohraly-s-libercem-a-zustavaji-bez-bodu.html">Karlovy Vary - Liberec 1:3</a></strong> </td><td align="center"><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=12223" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td><strong>Branky:</strong> 50. Gřegořek - 9. Urban, 13. Bulíř, 53. Nedvěd</td><td> </td></tr><tr class="highlight"><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/191637-trinec-sesti-goly-v-posledni-casti-zdeptal-mladou-boleslav.html">Mladá Boleslav - Třinec 2:7</a></strong></td><td align="center"><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=12224" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td><strong>Branky:</strong> 21. Rýgl, 40. Hrdel <strong>-</strong> 8. Bonk, 45., 57 Polanský, 50. Adamský, 56. Marosz, 59. Květoň, 59. Peterek</td><td> </td></tr><tr class="highlight"><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/191638-brnanum-zajistil-vitezstvi-nad-spartou-4-3-najezd-pospisila.html">Kometa Brno - Sparta Praha 4:3 sn</a></strong></td><td align="center"><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=12225" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td><strong>Branky:</strong> 13. Jar. Svoboda, 29. Hubáček, 43. Čermák, Pospíšil (samostatný nájezd) - 4. Pacovský, 8. T. Rachůnek, 23. Přibyl</td><td> </td></tr><tr class="invert"><td colspan="2">Úterý 27. září</td></tr><tr class="highlight"><td>18:15 <strong>Slavia Praha - Litvínov</strong></td><td align="center"><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=12226" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr></tbody>