Vymstila se nám hra na jistotu, posteskl si Růžička mladší

3. listopadu 2011 15:05 - LITVÍNOV

Slávistický hokejový útočník Vladimír Růžička mladší zaznamenal při zápase v Litvínově dva góly a ještě si připsal jednu asistenci. Na to, že Pražané hráli na soupeřově ledě, to je slušná osobní bilance. Jenže ani tahle statistika nemohla mladého forvarda uspokojit.

„Bohužel jsme získali jen bod, přitom jsme měli krůček ke třem. Ke konci třetí třetiny jsme chtěli hrát až moc na jistotu, což se nám vymstilo. Srazila nás sporná situace necelou půl minutu před koncem třetí třetiny, kdy domácí vyrovnali na 5:5. Zdálo se nám, že protihráč kopl do puku bruslí. Je to ale těžké posoudit, protože tam byl chumel hráčů. A hokej je tak rychlý sport, že záleží na každé vteřince,“ ohlížel se Růžička junior za gólovou přestřelkou.

Sám k ní přispěl vydatně, jenže při samostatném nájezdu úspěšný nebyl.
„K těm nájezdům ani nemuselo dojít. Už v prodloužení jsme byli sami dvakrát před brankou a mohli jsme rozhodnout. Nějak mi pak penalta nesedla. Zkazil jsem to, co k tomu říci? Měl jsem dát gól a třeba by to dopadlo jinak. Samozřejmě porážka 5:6 po nájezdech mrzí. Litvínov nám trošku bodově v tabulce odskočil, přitom jsme se chtěli dostat na jeho úroveň,“ pokrčil rameny.

Dvanácté místo Slavie v tabulce je zklamáním. „Nikdo nám nemůže vyčítat, že bychom hráli jen na půl plynu. Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát. Po osmnácti kolech na tom nejsme příznivě, ale hlavní část sezóny je pořád před námi,“ uvažoval Růžička junior.

A v čem vidí naději na zlepšení? „V předešlých dvou kolech jsme doma neskórovali. V Litvínově pak pětkrát, to je přece jen posun v produktivitě.  Od toho se musíme odrazit, přitom dbát i na obranu a bojovat dál,“ dodal mladý útočník.

eš, Sport.cz

ČT sport 6:2 Třinec - Liberec 6:2 dohráno
20210418T18:00:00+0200
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec
ČT sport Třinec - Liberec dnes 17:00
20210419T17:00:00+0200
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..