Litvínov vítězství v Třinci neuhlídal

bir, Právo

Litvínov se ve utkání 21. hokejové extraligy v Třinci sám připravil o vítězství. Hosté vstřelili Kacířem ve 14. vteřině dosud nejrychlejší branku sezóny, byli jasně lepší ve všech herních činnostech, jenže v závěru nevídaně přišli o dvoubrankový náskok. Oceláři tak odvrátili třetí prohru doma v řadě.

Obrana Třince vyhlásila den otevřených dveří. Kromě dvou gólů ještě Vojtek kryl šance Kacíře, Rolínka a Žemličky, jenže i po přestávce se domácí jenom bránili a Hübl navýšil jejich manko.

Oceláři se probrali až po šťastném Martynkově gólu, častěji zaměstnávali Maříka, který vychytal Houdka a Janků, ovšem dál prohrávali osobní souboje.

Vyrovnání 19 sekund před koncem

Litvínov využíval prostoru ve středním pásmu, přestal však proměňovat šance. Král využil chybu hostů, jenže v power-play Trávníček vrátil Severočechům náskok dvou branek. To ale nebylo vše.

O 38 vteřin později snížil Bordowski, domácí tým opět odvolal Vojtka, a když do konce scházelo 19 sekund, Skořepa srovnal. V prodloužení spálil víc šancí Třinec.

Pavel Marek, trenér Třinec: "Pokazili jsme začátek, ale od poloviny zápasu jsme se začínali zvedat. V prodloužení jsme měli navrch."

Jaroslav Hübl, asistent trenéra Litvínova: "Za stavu tři nula jsme měli rozhodnout, ovšem zkazili jsme konec. Ani jsme na hráče nekřičeli."

Třinec vs. Litvínov 4:4 pp
Třetiny: 0:2, 1:1, 3:1 - 0:0. Branky a nahrávky: 32. Martynek (Pavelek), 58. Král (Melenovský, Pletka), 59. Bordowski (F. Štefanka, Jan Kudrna), 60. Skořepa (Pavelek) - 1. Kacíř (V. Hübl, Žemlička), 5. V. Hübl (Žemlička, Kacíř), 23. V. Hübl (Hranáč), 59. Trávníček (Droppa). Rozhodčí: Venglář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3540.
Třinec: Vojtek - Houdek, Malinský, Pavelek, Jančařík, Jan Kudrna, F. Štefanka - Pletka, Král, Melenovský - Janků, Skořepa, Martynek - Bordowski, Polanský, Zbořil (22. Ivan). Trenéři: Marek a Mach.
Litvínov: Mařík - Hranáč, Droppa, Poživil, Kroupa, Klobouček, Veber - Kacíř, V. Hübl, Žemlička - Trávníček, Kubinčák, Balázs - L. Havel (42. T. Martinec), Rolínek, Gombár. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.