Dopita hattrickem zachránil Pardubice

VSETÍN

Třemi góly během deseti minut rozhodl bývalý hráč Vsetína Jiří Dopita o výhře Pardubic. Valaši se však do soupeře pustili bez respektu, po první třetině vedli 2:0 a zdálo se, že podobně jako v prvním vzájemném měření sil v 8. dílu extraligy se diváci dočkají překvapení.

Během vyloučení Koukala kanonádu Vsetínských Svoboda ustál, jenže za chvilku si vybral slabší moment, Hudec ho z prostředního pásma pohodlně prostřelil. Ve 13 minutě navíc Jaškin uviděl Stantiena, ten zase mezírku mezi Svobodovými betony a zdálo se, že se rodí překvapení.

Hosté až pak začali být aktivnější, zejména v přesilovkách. Tu první zužitkoval po čtyřech sekundách Sýkora a druhou Kudrna, když Vsetín doplácel na bezhlavé útočení a chyby v obraně. Hosté naopak hru zklidnili a začala se projevovat jejich vyzrálost.

Závěrečná třetina se už hrála opatrně, a střílelo se převážně z dálky. Výjimkou byla akce Divíška s Dopitou, na jejímž konci se vsetínský exkapitán postaral o dokončení obratu v utkání.

Krátce na to Mareš vyrovnal, jenže byl to opět Dopita, který střelou nad ledem poslal svůj tým do těsného vedení. V power-play si Dopita zapsal 15 sekund před sirénou čistý hattrick a podtrhl konečný výsledek.

Jiří Režnar, asistent trenéra Vsetína: "Začátek byl dobrý, jenže zbytečné fauly hosté potrestali a pak už se projevovali jako zkušenější celek."

Jiří Seidl, asistent trenéra Pardubic: "Důrazný pohovor v šatně pomohl, nakonec jsme utkání otočili a dokázali díky Dopitově koncovce zvítězit."

Vsetín vs. Pardubice 3:5
Třetiny: 2:0, 0:2, 1:3. Branky a nahrávky: 8. Hudec (Luža), 13. Stantien (Jaškin), 53. Mareš (Vak, Selingr) - 27. M. Sýkora (Mudroch, Dopita), 31. Jaroslav Kudrna (Zábranský), 50. Dopita (T. Blažek), 54. Dopita (Mudroch, T. Divíšek), 59. Dopita. Rozhodčí: Bolina - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 4:5, navíc Hudec - T. Divíšek 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2790.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, J. Polák, Kuboš, Němec (41. Štach) - Pavliš, Stantien, Demel - Mareš, Vak, Selingr - Hudec, Radek Procházka, Ambruz. Trenéři: Režnar a Tabara.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Duben, Pácal - Razingar, Dopita, T. Blažek - Kubišta, T. Divíšek, Janecký - Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha a Seidl.