Vítkovice spokojeny s bodem z Plzně

PLZEŇ

Plzeňský celek zápas s Vítkovicemi dobře začal, ale v závěru se štěstím hájil zisk bodu, aby nakonec v prodloužení získal dva. Vítkovickým chyběl hlavně v začátku zraněný brankář Trvaj. Střetnutí začalo vyloučením domácího Pospíšila, ale po sedmi minutách už svítila na světelné tabuli na plzeňské straně dvojka a hosté byli pod tlakem.

Když po polovině první části seděl na trestné lavici vítkovický Tomášek, využil jeho spoluhráč I. Padělek chyby domácí obrany a snížil. Ani pak trestná lavice nevychladla a Plzeňští nevyužili více než minutové přesilovky čtyř proti třem, když náhradník v brance hostů Falter byl neustále v permanenci.

Hned na začátku druhé části srovnal od modré Zápotočný a jeho celek měl pak více ze hry. J. Straka opět dostal domácí do vedení, ale pak těsně před druhou sirénou srovnal Štefanka a bylo to už podruhé v oslabení.

Téměř celou třetí část byli Vítkovičtí lepším mužstvem. Měli několik dobrých příležitostí skórovat, ale plzeňský brankář byl proti a vyznamenal se hlavně při nájezdech Turka a Míky. Proto se prodlužovalo, v jeho závěru pak rozhodl nejlepší domácí útočník Matějovský.

Miroslav Přerost, asistent trenéra Plzně: "Šli jsme rychle do vedení, měli jsme navíc než na dvě branky v první části. Hosté po třetím gólu srovnali hru, my v závěru hráli abychom neinkasovali, a tak ziskem jsou jen dva body."

Ladislav Svozil, trenér Vítkovic: "Věděli jsme, že domácí si vytvoří tlak. Ale nakonec je bod ziskem, i když hlavně v závěru třetí třetiny jsme měli navíc."

Plzeň vs. Vítkovice 4:3 pp
Třetiny: 2:1, 1:2, 0:0 - 1:0. Branky a nahrávky: 5. Dobroň (D. Pospíšil), 7. Krátoška (Z. Sedlák, Jiří Hanzlík), 28. J. Straka (D. Pospíšil, Nedoma), 65. Matějovský (Krátoška) - 14. I. Padělek (Turek), 22. Zápotočný (Míka), 40. J. Štefanka (Pavel Kumstát). Rozhodčí: Havlík - Chytil, Dědek. Vyloučení: 5:8, navíc Dvořák - M. Tomášek oba 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 6144.
Plzeň: Barta - Nedoma, Jiří Hanzlík, Dobroň, Výborný, Posmyk, Vobořil - Andrašovský, J. Straka, Z. Sedlák - D. Pospíšil, Krátoška, Matějovský - Dvořák, Hurtaj, Šaffer. Trenéři: Čada, Přerost.
Vítkovice: Falter - Seman, Černošek, Kowalczyk, Pavel Kumstát, Ficenc, Zápotočný - Kaděra, Burger, Hubáček - I. Padělek, Turek, Olesz - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek (41. Míka). Trenéři: Svozil, A. Tomášek.