Liberec nestačil na Spartu a je stále poslední

Hokejisté Sparty i díky novicům v sestavě Chabadovi a Polákovi dokázali přehrát v podprůměrném utkání Liberec, když navrch získali během druhé třetiny. První část připomínala více veřejné bruslení než extraligový hokej a když už přišly nějaké šance, postaraly se o ně spíše chyby obran než útočné akce.

Větší závar musel Bříza řešit až po přestávce, kdy se před ním objevil Vampola, jenž ale nedokázal zvednout puk. Poprvé prořídlé ochozy sparťanské haly potěšil Kratěna, když zakončil přesilovkou kombinaci první formace.

Za necelé dvě minuty nastartoval Polák a překonal Faltu podruhé. Hosté byli v koncovce bezzubí, a tak Kratěna mohl po další pohledné akci zvýšit na tříbrankový rozdíl.

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Věděli jsme, že Liberec tři poslední utkání neprohrál a dostával málo branek. Náš výkon byl opřen o velmi dobrého brankáře Břízu a první pětku."

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "O utkání rozhodlo větší nasazení domácích, my brance soupeře takovýmhle výkonem jen těžko ublížíme. V první třetině jsme ještě Spartě opticky stačili, ale bohužel naše koncovka je bídná a proto jsme tam, kde jsme."

Sparta vs. Liberec 3:0
Třetiny: 0:0, 2:0, 1:0. Branky a nahrávky: 27. Kratěna (Broš, Chabada), 29. V. Polák (Broš), 45. Kratěna (Broš). Rozhodčí: Mikula - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 8:8, navíc Šrek (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2742.
Sparta: Bříza - J. Kasík, Řezníček, Richter, Srdínko, Jan Hanzlík, Šrek - Kratěna, Broš, Chabada - Vondráček, Marek, Špilár - V. Polák, Šimíček (41. Jantovský), Šindel. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Liberec: Falta - Čakajík, J. Holub, Jiruš, L. Šmíd, Krstev, Nedvěd, J. Moravec - Hašek, Kašpařík, V. Novák - S. Procházka, Čermák, Korhoň - Vampola, M. Straka, Verčík - M. Hájek, Plodek, Rozsíval. Trenéři: Paleček, Dvořák a Nedvěd st.