Tipsport extraliga

Nedvěd hrál týden po operaci čelisti, dal gól, ale Liberec prohrál

6. prosince 2011 21:10 - LIBEREC

Nastoupil, tygří dres s číslem 93 nezůstal v šatně na ramínku. Petr Nedvěd po devíti dnech co mu puk zlomil čelist, naskočil po operaci zpátky do extraligy. Žádné týdny čekání. Umělohmotný kryt mu chránil celý obličej. Liberec v 29. kole extraligy ale prohrál se Spartou 1:2 v prodloužení. Jedna z největších hvězd soutěže se bodově prosadila, vstřelila jeden gól. Souboj prvního se třetím vyzněl pro hosty, 34 sekund před koncem nastavení rozhodl Yorick Treille.

Radek Petrášek, ČTK

První třetinu vyhráli hosté, v 5. minutě využil přesilovku Petr Ton, nejproduktivnější hráč Sparty. Více branek hokejisté nedokázali vstřelit.

Nedvěd, který svým rozhodnutím podstupoval riziko zhoršení zdravotního stavu, ale příliš nedbal možným následkům. V zahajovací třetině dosáhl na jedenáct střídání, jednou vystřelil a dvě kompletní přesilovky si bez šestnácti sekund odpracoval celé.

Jediným kazem bylo jeho vyloučení, které Sparta dokázala využít už po dvanácti sekundách. Jinak si spoluhráče dirigoval, debatoval i s rozhodčími. Na první pohled se od ostatních hráčů lišil jen celoobličejovým krytem. Ten měl i sparťanský obránce Jan Hanzlík, který přišel v úterním derby o dva zuby a měl sešitou bradu.

Nedvěd na Spartu letos umí

V prostřední části žádný gól nepadl, dvě velké šance měl Petr Tenkrát, ale Marek Pinc si vždy poradil. Jednu střelu si připsal v početní výhodě i Nedvěd, ale také neuspěl. Pokud domácí hráli přesilovku, on vždy ji sehrál téměř celou. Ostatní kolem něj střídali, on zůstával, celkem si v této části připsal devět střídání.

Bez svého kapitána, který ve čtvrtek oslaví čtyřicet let, Tygři sehráli čtyři zápasy a vůbec se jim nedařilo. Jen jednou vyhráli a dosáhli na skóre 4:11. Po čtyřiceti minutách se Spartou byli bez gólu a prohrávali. Přitom v této sezóně se devětatřicetiletému útočníkovi na sparťany daří. Ve dvou zápasech vstřelil dva góly a na čtyři přihrál.

Kapitán srovnal na 1:1

Ve třetí dvacetiminutovce se 4646 fanoušků gólu dočkalo až v 53. minutě. Na 1:1 srovnala nejsledovanější osoba utkání. Lukáč Krejčík přihrával a Nedvěd se zapsal mezi střelce. Hlasatel oznámil, že gól vstřelil liberecký Terminátor.

O výhře Sparty rozhodl 34 sekund před koncem prodloužení Yorick Treille.

Nedvěd v závěrečné třetině odehrál osm střídání, ale jeho návrat nepomohl Tygrům k výhře.

Liberec - Sparta 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 52. Nedvěd (Krejčík) - 5. Ton, 65. Treille (Foster, Sersen). Rozhodčí: Hribik, Smitka - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 4646.
Pinc - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Ulrych, Derner, Štich, Holub - Bulíř, P. Nedvěd, Bartovič - Kudrna, Vak, Špaček - Bárta, T. Urban, Vantuch - L. Krejčík, Bortňák, Kica. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Philipp, D. Kočí, Jan Hanzlík, Krstev, Kasík, Kučný - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Žálčík, Pacovský, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.