České Budějovice vyhrály na Slavii, Pardubice rozdrtily Spartu

lik, grgSport.cz

Hokejová Tipsport extraliga přichystala pro pátek šest utkání 30. kola. A došlo k další změně na čele tabulky. Po vítězství 5:0 na ledě pražské Slavie vedou znovu České Budějovice, Sparta totiž zažila krutý debakl 2:8 v Pardubicích. Před víkendem neuspěl ani čtvrtý Liberec, jenž doma prohrál s Vítkovicemi 2:4.

Radost hokejistů Pardubic po vstřelené brance Spartě.

Poslední dva duely Třince se Zlínem skončily až po samostatných nájezdech, mnoho k tomu nechybělo ani tentokrát. To by ale úřadující mistr musel být schopen vstřelit alespoň jeden gól, což mu výtečně chytající Horčička nedovolil. Zlínští vyhráli 1:0 a stále se střelecky trápí, vyjma zápasu s Kladnem skórovali v pěti zápasech jen šestkrát.

Kdo vstřelil čtyři góly, vyhrál. Tohle i nadále platí v zápasech mezi Kladnem a Karlovými Vary. Rytíři doma přivítali předposlední mužstvo tabulky a od desáté minuty prohrávali. Ještě v první třetině ale srovnal Bicek a po dalších třech gólech domácí slavili výhru 4:1. Kladno slavilo už popáté v řadě před svými fanoušky.

Litvínov od výměny na trenérské střídačce prožívá plodné bodové období. Z možných dvanácti bodů získali v posledních zápasech devět. Poslední dva Severočeši přidali po výhře nad Brnem 3:2 po samostatných nájezdech. Za Kometu poprvé po výměně ze Slavie hráli Jiří Vašíček a Tomáš Svoboda.

Pardubice nastřílely pět branek za tři minuty!

Sedmé Pardubice, první Sparta - rozdíl devět bodů a v obou předešlých zápasech se z výhry radovali Pražané. Vyrovnanou partii hráli na Východě Čech i během prvních dvou třetin, pak se ale hra Sparty totálně rozsypala. Domácí nasázeli pět branek během pouhých tří minut! Nakonec vyhráli vysoko 8:2, dvakrát se gólově prosadili Koukal a Buchtele.

Českobudějovický Aleš Kotalík překonává brankáře Slavie Miroslava Kopřivu.foto: ČTK/Vít Šimánek

Pražská Slavia hostila druhé České Budějovice a představila poprvé nové posily, které přišly z Brna - Tomáše Pospíšila a Juraje Valacha. Ti ale stejně jako jejich noví spoluhráči vyšli naprázdno, góly padaly pouze do domácí klece. Při vítězství Mountfieldu 5:0 jednu vstřelil Milan Gulaš, na další dvě přihrával. České Budějovice vyhrály pošesté v řadě.

Liberec dělily od prvního místa pouze dva body, ale to by nesměl hrát s Vítkovicemi, na které v této sezóně marně hledá recept. Bílí Tygři prohráli i třetí vzájemný zápas, tentokrát 2:4 a ze tří utkání s ostravským soupeřem mají skóre 4:13. Hrdinou zápasu byl hostující Juraj Štefanka, který jeden gól dal a na další dva přihrál.

Hokejová Tipsport extraliga, 30. kolo:
Třinec - Zlín 0:1on-line
Branka: 36. Kubiš.
Kladno - Karlovy Vary 4:1on-line
Branky: 14. Bicek, 22. Kalla, 47. Látal, 52. Hovorka - 10. Kumstát.
Litvínov - Brno 3:2 po sam. nájezdechon-line
Branky: 14. Jareš, 45. Kubinčák, rozh. nájezd Hübl - 28. Žižka, 34. Čermák.
Pardubice - Sparta 8:2on-line
Branky: 13. a 54. Koukal, 52. a 54. Buchtele, 40. Kolář, 53. Bartek, 55. Zohorna, 59. Píša - 3. Foster, 39. Y. Treille.
Slavia - Č. Budějovice 0:5on-line
Branky: 8. Kotalík, 14. Kašpařík, 32. Gulaš, 37. L. Květoň, 51. Martynek.
Liberec - Vítkovice 2:4on-line
Branky: 4. Trončinský, 60. Špaček - 14. Húževka, 24. Štefanka, 28. Hruška, 48. Kudělka.
Předehráno: Plzeň - Mladá Boleslav 4:1

1 : 5 Brno - Litvínov 1 : 5 dohráno
20240318T17 : 00:00+0100