Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejové kluby pracují na uzavření extraligy - svazu vypověděly smlouvu

29. prosince 2011 14:31 - PRAHA

Zástupci extraligových klubů spojení v Asociaci profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) vypověděli Českému svazu ledního hokeje (ČSLH) smlouvu, která upravuje jejich vzájemnou spolupráci a na základě které řídili domácí nejvyšší soutěž. Jedná se o první krok k možnému uzavření soutěže, o němž momentálně extraligové kluby jednají.

 

Petr Sznapka, ČTK

"Rozhodla se tak valná hromada, abychom mohli pokračovat v přípravách. Není k tomu moc co říkat," uvedl prezident APK LH Ctibor Jech pro ČTK. "Smlouva, která je uzavřena s Českým svazem ledního hokeje, neumožňuje jednoznačně tento krok. Proto chceme jednat o smlouvě, která by tento krok případně umožnila," doplnil v České televizi.

Oficiálně jej ale zveřejnil až dnes hokejový svaz, jenž v tiskové zprávě oznámil, že APK LH jeho zástupcům zaslal výpověď smlouvy platné od roku 2000. "Dnes jsme obdrželi ze strany APK LH oficiální výpověď této smlouvy," uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. Smlouva, která například upravuje i uvolňování hráčů do reprezentačních výběrů, skončí 31. května.

Obě strany zároveň potvrdily, že chtějí jednat o nové podobě smlouvy. "Je to první krok, který jsme se rozhodli udělat," řekl Jech. Zájmem extraligových klubů podle všeho bude, aby nová smlouva umožnila uzavření soutěže.

Již po jednání ve Velké Bíteši Ladislav Blažek za APK LH potvrdil, že extraligové kluby chtějí i přes řadu kritiků a například i nesouhlas prvoligových celků pokračovat v přípravě uzavření soutěže, která by již od nadcházející sezony zajistila všem účastníkům jistotu setrvání v extralize bez ohledu na výsledky týmu. Uzavření extraligy je každopádně podmíněno souhlasem delegátů konference ČSLH, která se uskuteční v létě.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..