Rubriky:

Tipsport extraliga

Pardubice musejí zaplatit za Melicharova práva, rozhodla komise

29. prosince 2011 16:12 - PRAHA

Extraligové Pardubice musejí zaplatit Českým Budějovicím 360.000 korun za postoupení hráčských práv na obránce Josefa Melichara. Zkušený bek se rozhodl před sezonou ukončit aktivní kariéru a Východočeši proto za jeho angažování nechtěli platit. Smírčí komise Českého svazu ledního hokeje ale dnes rozhodla, že tak do konce ledna musejí učinit.

 

Jan Handrejch, Právo

"Smírčí komise po prostudování všech předložených důkazů rozhodla, že klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice je povinen zaplatit klubu HC Mountfield částku 360.000 Kč," uvedla komise v oficiálním rozhodnutí. Členy smírčí komise jsou Stanislav Šulc, Vladimír Schiefner a Lukáš Kuhajda.

Odchovanec českobudějovického hokeje Melichar působil v minulé sezoně v mateřském klubu a ve švédském Linköpingu. V létě se hráč, který má za sebou desetileté angažmá v zámoří, rozhodl vrátit domů a za své další působiště si vybral Pardubice.

S vedením Východočechů podepsal smlouvu, ale následně se obě strany dohodly na jejím ukončení, neboť Melichar necelý měsíc před začátkem extraligy nečekaně ohlásil konec kariéry, což vysvětlil osobními důvody. Proto Pardubice nechtěly za jeho hráčská práva zaplatit, neboť podle jejich výkladu měl hráč s klubem smlouvu od 1. srpna. Podle generálního manažera Zbyňka Kusého k týmu nikdy nenastoupil a k rozvázání smlouvy došlo už v červenci.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..