47. Lukáč 2:1
47. Posmyk 3:1
57. Holík 3:2

22. ledna 2012 20:43 - KLADNO

Hokejisté Kladna zvítězili v utkání 42. kola extraligy nad trápícím se Zlínem 3:2 a upevnili si po třetím plném bodovém zisku v domácím prostředí za sebou pozici v první desítce. Berani po páté porážce v řadě klesli z šestého na sedmé místo za Vítkovice.

Zlín nastoupil jen se třemi formacemi, hrál aktivně, ale ve třetí minutě Köhler těsně minul Cháberovu branku. Za Kladno zahrozil v osmé minutě Knotek, následně pálil Procházka. Pak domácí odolali při Dragounově trestu. Následně ztroskotal na Cháberovi Köhler a při Čájánkově vyloučení se radovali z vedení Rytíři.

Hovorka si udělal prostor na brankovišti a po Látalově přihrávce propasíroval puk za Sedláčka. Následně jej prověřil Kalla, na druhé straně střílel opět Köhler. Zlín byl ve střelbě aktivní, ale kladenský gólman vyrovnání nepřipustil.

V úvodu druhého dějství Kladno přestálo Posmykův trest, sami domácí pak ale při Řezníčkově vyloučení Sedláčka vůbec neohrozili. Při Kallově pobytu na trestné lavici zhatila kladenské přečíslení dvou na jednoho Kuchlerova nepřesná přihrávka na Procházku.

Zlín smazal ztrátu po polovině zápasu, když ještě Chábera pokryl Leškovu nebezpečnou střelu, ale v pokračující akci už jej překonal Hamrlík. Za pár vteřin měl další šanci Ondráček. Stav nezměnila ani přesilovka Kladna či pokus Romana Vlacha na druhé straně.

Otočit stav mohl Zlín ve 46. minutě, když Lepineovi sebral puk Leška, ale Chábera jeho blafák vystihl. Kladno zareagovalo náporem. Dragounova rána se otřela o horní tyč a vzápětí už se Rytíři radovali po Posmykově střele. O zvýšení na 3:1 se postaral Kalla, který předvedl skvělou práci za Sedláčkovou brankou, předložil puk Lukáčovi, jehož gól si sudí ještě prověřili u videorozhodčího.

Další šanci domácích neproměnil Kuchler a v 57. minutě snížil nahozením Holík, když měl Chábera zakrytý výhled. V závěru dohrávali hosté po Galvasově faulu v oslabení, přesto mohli vyrovnat. Leška ale v úniku opět na Cháberu nevyzrál a v další šanci minul Tesařík.

Rytíři Kladno - PSG Zlín 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Hovorka (M. Látal, Knotek), 47. Posmyk, 52. Lukáč (Kalla) - 32. Hamrlík (Leška, Köhler), 57. Holík (Melenovský, Köhler). Rozhodčí: Hrubý, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 2627.
Kladno: Chábera - Posmyk, J. Drtina, Kameš, Lepine, L. Procházka, David Růžička, Pavlů - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Knotek, Kalla - Valský, Lukáč, Kafka - Eberle, Dragoun, Bílek - M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Melenovský, Roman Vlach (41. F. Čech), Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Časová osa: Tipsport extraliga