Třinecké trápení ukončil Peterek, mistr konečně udolal Budějovice

11. Polanský 1:0
36. Kuchejda 1:1
61. Peterek 2:1

22. ledna 2012 21:06 - TŘINEC

Hokejisté Třince se poprvé v sezoně proti Českým Budějovicím dočkali bodového zisku, když jihočeský celek doma ve 42. kole zdolali 2:1 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil po 36 sekundách nastaveného času Jan Peterek a přerušil tak i sérii čtyř porážek ve vzájemných zápasech. Pod novým koučem Janem Tlačilem obhájce titulu podruhé ze tří zápasů vyhrál, i když jeho střelecké trápení pokračuje a dal jen čtyři branky v posledních čtyřech utkáních.

Zápas začal spíše vlažně a opatrný start ukončil až první gól z 11. minuty, který v přesilovce po Orsavově křížném pasu od pravého mantinelu vstřelil u vzdálenější tyčky nekrytý Polanský.

Branka však více nabudila hosty. Soupeře několik minut dusili v útočném pásmu a za vyrovnáním se dral Lukáš Květoň, ale obránce Richter jeho dorážku vykopl z brankové čáry za již překonaným Hamerlíkem.

Domácí opláceli v oslabení parádním průnikem Varadi, který ovšem i přes povedený blafák ztroskotal na Kovářovi. Při početní nevýhodě se do velké příležitosti v závěru první části dostali i hosté, ale také Šimánka tváří v tvář vychytal brankář Hamerlík.

Mistr měl ve druhé třetině více ze hry i střeleckou převahu, ale vyložených šancí poskrovnu. Druhý gól mohl přidat v 25. minutě Peterek, ale Kovář proti jeho ráně efektně i účelně vymrštil lapačku.

Přestože hosté nebyli tak aktivní, v možnostech nezaostávali. Hamerlík v polovině zápasu ustál dvojitý pokus Červeného a kapituloval paradoxně z akce, která jako gólová ani nevypadala. Kuchejda v 36. minutě zápěstím nastřelil puk od modré čáry směrem k třinecké brance a domácí gólman jeho ránu přes clonu hráčů zaregistroval až v síti.

Prořídlé hlediště Werk Arény v závěru vzrušila bomba Bolfa, který doslova sestřelil spoluhráče Polanského. Ačkoliv třetí část měla tempo a spád, z několika zajímavých momentů na obou stranách rozhodující úder nepřišel.

Stalo se tak až na přelomu třetího dějství a prodloužení. Krátce po návratu vyloučeného Gulaše na led domácí rozebrali hostující kvartet rychlými přihrávkami a Peterek střelou bez přípravy prostřelil Kováře.

HC Oceláři Třinec - HC Mountfield České Budějovice 2:1 v prodloužení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Polanský (Orsava, Richter), 61. Peterek (M. Hořava, Zíb) - 36. Kuchejda (Burian). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 2345.
Třinec: Hamerlík - Novotný, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Bolf, Kania, Hudec - Klimenta, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Orsava, Polanský, M. Hořava - McGregor, Ostřížek, Hrňa. Trenéři: Tlačil, P. Marek a Janků.
České Budějovice: Jakub Kovář - J. Novák, Vydarený, Ptáček, Kranjc, Němeček, Mikuš, od 21. min. navíc Kolarz - Horna, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Kuchejda, Červený, Burian - Švihálek, Pšurný, J. Marek. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Časová osa: Tipsport extraliga