30. Jánský 1:2
36. Starý 2:2
55. Dej 2:3

22. ledna 2012 21:15 - PARDUBICE

Hokejisté Karlových Varů vyhráli ve 42. kole extraligy na ledě Pardubic 3:2. Prodloužili tak svou sérii výher na východě Čech již na sedm utkání a snížili ztrátu na předposlední Mladou Boleslav na dva body. Vítězný gól dal ve 49. minutě Rastislav Dej.

Hokejisté z lázeňského města mají v posledních sezonách jednu jistotu - z pardubického ledu si pravidelně odvážejí body. Domácí naposledy Karlovy Vary zdolali 12. října 2008, následně prohráli co se dalo a černou sérii nepřetrhli ani dnes.

Pardubičtí snad jen v úvodní pětiminutovce naznačovali, že by mohli předvést lepší výkon, ale postupně se herně propadali a nakonec v úvodní třetině dvakrát inkasovali. V deváté minutě prostřelil prudkou ranou od modré domácího gólmana Prošek a zajistil Západočechům vedení. V 15. minutě našel Gřegořek Zaťoviče, který svůj únik se štěstím proměnil ve druhou trefu Energie. Ta byla v úvodní části aktivnější a vedla zaslouženě.

Do druhé třetiny provedli domácí trenéři dvě změny. Růžičku v brance nahradil Koutský a v obraně Drtinu junior Zdráhal. Východočeši se v této části herně zlepšili a stále víc se prosazovali v útočné třetině. Ve 30. minutě se dočkali zasloužené odměny, když Jánský pěknou střelou pod horní tyčku karlovarské branky snížil.

Náporu domácích čelili hosté i za cenu faulů a doplatili na to. Postupně ve 34. minutě byli vyloučeni Pech a Sýkora. Dvě vteřiny před koncem trestu Pecha vyrovnal Starý při hře pět na tři, když jemně tečoval před Salfickým ostrou střelu obránce Koláře. Hosté pak mohli znovu jít do vedení, ale Jánského trest jim nic nepřinesl.

V úvodu třetího dějství měl možnost dokonat obrat Radil, jehož střela ovšem skončila na betonech Salfického. Stejně se vedlo o chvíli později Kousalovi. Na druhé straně se netrefil Kumstát. Poté se hrálo oboustranně aktivně a útočně se snahou rozhodnout, což kontrastovalo s tím, co oba týmy předváděly v první třetině.

Ve 49. minutě se ale radovali potřetí v utkání hosté. Při signalizovaném vyloučení domácího hráče se dostal ke střele Dej a prudkou ranou překonal Koutského. V 54. minutě se do Koukala pustil Gründling, ale jeho vyloučení Pardubičtí trestuhodně nevyužili a připravili se tak o možnost vyrovnat.

S přibývajícími minutami rostla na ledě i nervozita. Domácí dostali ještě jednu šanci na vyrovnání, ale ani druhé vyloučení Kotrly nezužitkovali. Hosté se ubránili a v závěrečném čase si těsné vítězství pohlídali. Z Pardubic si tak odvezli již sedmou výhru v řadě.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Jánský (Buchtele, Kousal), 36. Starý (Kolář II, Koukal) - 9. Prošek (Dej), 15. Zaťovič (Gřegořek), 49. Dej (Mikeska, Gulaši). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:7, navíc Starý (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7490.
Pardubice: M. Růžička (21. Koutský) - Píša, Kočí, Kolář II, Benák, M. Drtina (21. Zdráhal), Borer - Kolář I, Koukal, Starý - Radil, T. Zohorna, Somík - Jánský, Kousal, Buchtele - Půhoný, Nahodil, T. Nosek. Trenéři: Hynek a Lubina.
Karlovy Vary: Salfický - Gründling, Gulaši, Rohan, Gřegořek, Parýzek, Lučka, Mocek, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Skladaný, T. Sýkora, Kotrla - Dej, Mikeska, Kuběna. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Časová osa: Tipsport extraliga