Karlovy Vary - Plzeň 3:2Západočeské derby rozhodl gól Košťála 75 sekund před koncem

13. Kuběna 1 : 0
45. Klíma 2 : 0
46. Pletka 2 : 1
53. Kaberle 2 : 2
59. Košťál 3 : 2

Hokejisté Karlových Varů porazili ve 45. kole extraligy Plzeň 3:2 a od poslední Mladé Boleslavi se odpoutali na tři body. Plzeň dokázala v západočeském derby dotáhnout dvoubrankový náskok domácích, na gól Jana Košťála 75 sekund před koncem zápasu však již hosté odpovědět nedokázali.

Zápas začali velkým náporem hosté z Plzně. Již ve 33. vteřině zůstal zcela sám před Mensatorem útočník Kovář, ale karlovarský gólman si zapsal první úspěšný zákrok utkání. Nápor Indiánů podtrhla ve 3. minutě po vyloučení Kuběny i první přesilová hra, která však skončila bez brankového efektu. První střelu na plzeňského brankáře Svobodu vyslal až v sedmé minutě Kotrla.

Domácí se začali postupně osmělovat a vytvářet si také šance. Gólovou příležitost Sýkorovi ještě plzeňský brankář vychytal, ale ve 13. minutě již byl krátký na střelu Kuběny. Během první třetiny vytáhl Svoboda ještě jeden fantastický zákrok, když skluzem zabránil Kumstátovi navýšit své střelecké konto.

Před slušně zaplněnou KV Arenou pokračovala urputná bitva bez výraznějších brankových příležitostí i v prostředním dějství. Na dvoubrankový rozdíl mohl navýšit skóre výborně hrající Sýkora, který ve 35. minutě nastřelil levou Svobodovu tyč. Vyrovnat mohl o chvíli později Kratěna, ale Mensator schoval střelu do své lapačky.

Závěrečná třetina spustila lavinu útočného hokeje. První, kdo se v této části hry radoval, byli domácí. Po přihrávce Sýkory ujel ve 45. minutě Klíma a navýšil náskok Energie na dvě branky.

Euforie domácích trvala jen necelou minutu. Při signalizovaném vyloučení Karlovarských snižoval za Plzeň Pletka. Když Mocek trefil jen tyč a Zaťovič bekhendovou střelou přestřelil odkrytou část Svobodovy branky, gólově trestali opět hosté. Po Kovářově vyhraném vhazování skončil Kaberlem nahozený puk podruhé za Mensatorovými zády.

Prodloužení zajímavého zápasu odmítl 75 vteřin před koncem základní hrací doby Koštál, který Dejovu přihrávku zužitkoval ve vítězný gól Energie. Hostům nepomohla k vyrovnání ani závěrečná power play, kterou po 18 vteřinách svým vyloučením zmařil Kratěna.

HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branka a nahrávka: 13. Kuběna (Dej), 45. T. Klíma (T. Sýkora), 59. Košťál (Dej, Skuhravý) - 46. Pletka (Jan Kovář), 53. Kaberle (Jan Kovář). Rozhodčí: Hodek, Minář - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 4904.
Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Gulaši, M. Rohan, Gřegořek, Gawryletz, Lučka, Mocek, Prošek - Košťál, Skuhravý, Zucker - Zaťovič, Pech, Kumstát - Kotrla, T. Sýkora, T. Klíma - Dej, Mikeska, Kuběna. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Plzeň: A. Svoboda - Vykoukal, Kaberle, Marušák, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Frolo - Duda, Jan Kovář, Pletka - Stránský, Martin Straka, Kratěna - Michal Dvořák, M. Heřman, Johnson - Vostřák, Pitule, Mrňa - Petruška. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.