Plzeňský Pletka vstřelil čtyři góly, první Sparta prohrála se Zlínem

Čtyři góly si připsal do statistik plzeňský Václav Pletka ve 48. kole hokejové Tipsport extraligy, Indiáni nakonec udolali Třinec 7:5. Litvínov vyhrál po nájezdech nad Kladnem 6:5. Prodloužení rozhodlo o bodech v Karlových Varech, kde Brno prohrálo 4:5. Poslední Mladá Boleslav vyšla naprázdno v Liberci, Vítkovice porazily České Budějovice 3:1 a první Sparta prohrála v prodloužení se Zlínem 1:2 a má před druhou Plzní už jen dva body náskok.

Plzeňští hokejisté tlačí na Spartu, která drží první místo.

Třinec se v Plzni ujal vedení, ale dlouho se z něho neradoval. Domácí před koncem zahajovací třetiny srovnali a po čtyřech minutách prostřední části vedli Indiáni 4:1. Rychlý obrat, na který mistr nestačil zareagovat. Ve 36. minutě přidal pátý gól Plzně Václav Pletka, který si touto trefou připsal v utkání hattrick. Ale mistr se přece jen vzepřel. Ve třetí třetině se dostal až na skóre 4:5, ale Pletka si v závěrečné přestřelce připsal čtvrtý gól a Plzeň díky výhře 7:5 a třem bodům stále stíhá Spartu na prvním místě tabulky.

Konec druhé třetiny málem rozhodl zápas v Litvínově. Dva góly domácích a hosté šli do šatny za stavu 2:4. Pouhých 39 sekund stačilo, aby přišli o remízový stav. Ale opačný stav platil i na druhé straně, za minutu a půl hosté srovnali, třetí třetina byla teprve v začátku, když vyrovnali Dragoun a Hluchý. Tím Rytíři nekončili. Látal v 50. minutě 5:4. Ale 21 sekund před možným koncem Černý a stav 5:5. Nakonec musely o bodech rozhodnout až nájezdy. Ten nejdůležitější si připsal Jenáček a domácí brali dva body za výhru 6:5.

Přetahovanou zažili fanoušci také v Karlových Varech, kam přijelo Brno. Po čtyřiceti minutách se oba týmy rozcházely do šatny za stavu 4:3 pro domácí. Napínavý souboj na západě Čech ale pokračoval i po základní hrací době. Po šedesáti minutách byl stav 4:4, o toto skóre se postaral ve třetí třetině hostující Hruška a zápas se dostal do nastavení. V něm se už v první minutě nemýlil Zaťovič a Vary vyhrály 5:4.

Vítkovický Viktor Ujčík nastoupil ve středu k 900. zápasu v nejvyšší soutěži a u prvního gólu si připsal asistenci. Poté přidal ještě jednu. Domácí vedli nad Českými Budějovicemi po úvodních dvaceti minutách 2:0. Zápas začal později, protože hosté zůstali kvůli dopravním nehodám déle na cestě. Když v polovině utkání Budějovice prohrávaly už 0:3, měly k bodům daleko. Nakonec padly 1:3, o jeden čestný gól se postaral Šimánek.

Sedmatřicet sekund během jedenácté minuty a Boleslav prohrávala v Liberci 0:2. Ve 44. minutě Tygři ve své aréně vedli už jen 3:2, když dva góly hostí si připsal Tomas, ale pět minut před koncem šedesáté minuty zvýšil na 4:2 Klimenta a poslední tým extraligy byl opět o něco dále od bodů. Nakonec utkání skončilo po výsledku 4:2 a hosté odjeli z Liberce bez bodu.

Vedoucí Sparta nedokázala za prvních dvacet minut vstřelit Zlínu gól, totožnou produktivitu ale měli i hosté. O první gól se postaral až ve 35. minutě Holík a Ševci vedli 1:0. Poté se fanoušci dlouho nemohli dočkat další úspěšné trefy. Až v předposlední minutě třetí dvacetiminutovky se trefil Tenkrát a vyrovnal na 1:1, ale tím si lídr tabulky štěstí vybral. V 64. minutě Řezníček zajistil hostům bod navíc - Zlín vyhrál 2:1.

Zápasy 48. kola
Vítkovice - České Budějovice 3:1on-line
Branky: 10. Burger, 14. Húževka, 32. Káňa. J - 52. Šimánek
Plzeň - Třinec 7:5on-line
Branky: 19. Pletka, 21. Pletka, 23. Stránský, 24. Straka, 36. Pletka, 55. Pletka, 58. Straka - 8. Varaďa, 49. McGregor, 51. Orsava, 54. Hampl, 59. Varaďa
Litvínov - Kladno 6:5 SNon-line
Branky: 4. Hübl, 14. Majdan, 38. Jenáček, 38. Hübl ,60. Černý, Jenáček (samostatný nájezd)- 20. Eberle, 33. Eberle, 42. Dragoun, 43. Hluchý, 50. Látal
Karlovy Vary - Brno 5:4 PPon-line
Branky: 5. Kumstát, 11. Kotrla, 21. Pech, 33. Skuhravý, 61. Zaťovič   - 5. Koreis, 20. Divíšek, 23. Petrovický, 58. Hruška
Sparta - Zlín 1:2 PPon-line
Branka: 59. Tenkrát - 35. Holík, 64. Řezníček
Liberec - Mladá Boleslav 4:2on-line
Branky: 11. Bulíř, 11. Kica, 27. Vantuch, 55. Klimenta - 14. Tomas, 44. Tomas
Dohrávka: 19. února Pardubice - Slavia