Karlovy Vary - Č.Budějovice 3:1Karlovy Vary opět vyhrály a drží šanci na postup do play-off

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů porazili v 50. kole extraligy České Budějovice 3:1 a díky šesté výhře za sebou se udrželi ve hře o postup do předkola play off. Západočeši bodovali dokonce v desátém duelu, Jihočeši naopak prohrály šestý z posledních sedmi duelů. Hráčem zápasu byl útočník Martin Zaťovič, který vstřelil dvě branky.

Oba celky postrádaly v KV areně několik hráčů. Domácí například Košťála, Mikesku nebo Zuckera, hosté poté Kotalíka nebo Podlešáka.

Úvod zápasu vyšel lépe domácím, již ve druhé minutě otevřel skóre Zaťovič. Tlak Energie pokračoval i po vstřeleném gólu, k čemuž pomohlo i vyloučení Langhammera. Druhý gól mohla přidat dvojice Skuhravý - Kotrla, brankář Jakub Kovář byl ale připraven.

V 10. minutě se podařilo hostům vyrovnat, když Gründlingovo vyloučení potrestal Květoň. Posunou skóre zápasu na svoji stranu mohli Západočeši při vyloučení Mertla, ale Skuhravý nastřelil jen tyč Kovářovy branky.

Druhou třetinu začal Mountfield přesilovou hrou, ale žádnou velkou šanci si nevytvořil. Poté, co domácí přestáli oslabení, ztratil za Mensatorovou brankou Gründling. Karlovarský brankář však následnou velkou šanci, kdy se před ním objevili hned tři hráči soupeře, zlikvidoval. Hokejkou se mu podařilo pozměnit směr puku po Šimánkově přihrávce na spoluhráče.

Ve 27. minutě se při vyloučení Červeného zapsal podruhé mezi střelce Zaťovič, když tečoval Gawryletzovo nahození. Vzápětí mohl přidat třetí gól Sýkora, Kovář ale jeho samostatný nájezd zlikvidoval. Podobně úspěšně si na druhé straně vedl Mensator, jehož hosté zaměstnávali při Gřegořkově vyloučení.

Na dvoubrankový rozdíl odskočili domácí ve 43. minutě. Skladaný se natlačil před Kováře, který jeho pokus jen vyrazil a pohotový Sýkora jej dorazil za brankovou čáru. Energetici po vstřelené brance hlídali svůj náskok a vyráželi do rychlých brejků. Navýšit brankový rozdíl mohli Zaťovič, Kumstát nebo Sýkora. Kovář však svými zákroky potvrdil své kvality.

HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield České Budějovice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Zaťovič (Kumstát, Pech), 27. Zaťovič (Gawryletz, Kumstát), 43. T. Sýkora (Skladaný, Dej) - 10. L. Květoň (Gulaš, Langhammer). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 3670.
Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Gulaši, M. Rohan, Gřegořek, Gawryletz, Lučka, Mocek, Prošek - Koblasa, Skuhravý, Kotrla - Zaťovič, Pech, Kumstát - Dej, T. Sýkora, Skladaný - Kuběna, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Kolarz, Němeček, Miroslav Dvořák - Šimánek, Kašpařík, Martynek - L. Květoň, Langhammer, Horna - R. Pšurný, Mertl, Gulaš - Kuchejda, Burian, Červený. Trenéři: F. Výborný a Kupka.