Zlín potupil Kladno desítkou

VK, Právo

S velkou útočnou chutí hrající Zlín rozdrtil Kladno, které vzdorovalo jen do deváté minuty. Brankostroj rozjela Záhorovského trefa, vzápětí skóroval dělovkou od modré Hamrlík, a pak se domácí prosadili ve třech přesilovkách za sebou.

Kladenský brankář Orct se po páté obdržené brance nechal vystřídat, ani jeho náhradník Pospíšil však nápor domácích nezastavil a ještě do konce druhé třetiny kapituloval po sólu Záhorovského a rychlém průniku Weissmanna, jenž se prosadil dokonce v oslabení.

V závěrečné třetině proměnil Zlín další dvě přesilovku a diváky kýženou desítku obstaral v poslední minutě Zubíček. Kladenské hráče připravila o čestný úspěch horní tyč po střele Kysely, třetí nulu v soutěži si Murín nedal vzít.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Snažili jsme se hrát od začátku aktivně, rychle tam napadalo pár gólů a od stavu 4:0 se už jen dohrávalo."

Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Zápas byl rozhodnutý už po první třetině a my na něj musíme co nejrychleji zapomenout."

Zlín vs. Kladno 10:0
Třetiny: 3:0, 4:0, 3:0. Branky a nahrávky: 9. Záhorovský (Macholda), 12. Hamrlík (Balaštík), 19. Blaťák (Hamrlík, Leška), 21. Balaštík (Leška, Hamrlík), 22. Barinka (Weissmann), 25. Záhorovský (D. Nosek, Okál), 27. Weissmann (Zubíček), 51. D. Nosek (Macholda), 53. Mokrejš (Martin Čech I), 60. Zubíček (Okál). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Kareš. Vyloučení: 5:12. Využití: 5:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5522.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek Macholda, Hučko, Šafařík- Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Jenáček, Weissmann - Okál, Vlach, Záhorovský - Stejskal, Martin Čech I, Mokrejš. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Kladno: Orct (22. J. Pospíšil) - Kruliš, Malena, J. Dlouhý, Zeman, V. Čech, P. Hořava - Bartánus, Kysela, Klimt - M. Havel, Zajíc, Lažo - V. Bílek, Kalla, M.Hořava - Pazourek, Hlusička. Trenéři: Trenéři: Müller, Evan, Tatíček.