Pincova povedená premiéra ve Vítkovicích

bir, Právo

Vítkovice s litvínovským hostem Pincem v brance porazily v naprosto vyrovnaném duelu Vary díky lepší koncovce. Rozhodující trefu zařídil domácí centr Burger a tím i napravil svou chybu, předcházející první brance hostů. Utkání by ale slušela remíza.

Pinc byl hned v první třetině zasypán 17 střelami, ale recept na něj nenašel ani Skuhravý ze sólového nájezdu. Naopak domácí byli úžasně produktivní, už první rána skončila ve Fraňkově síti, pak Vítkovice ještě využily první přesilovku.

Hosté snížili ve chvíli, kdy přebíral iniciativu soupeř. Burger přihrával naslepo a minelu potrestal Petr Kumstát, čímž se hosté znovu dostali do tempa, ale nevyužili ani krátkou početní výhodu pěti proti třem.

Vítkovice hrozily brejky, po jednom z nich se parádně ve třetí části trefil Burger. Závěr zápasu se přesto změnil v drama poté, co zblízka na Pince vyzrál Ptáček. Ani v power-play však už Západočeši na kýžený bod nedosáhli.

Ladislav Svozil, trenér Vítkovic: "Díky Pincovi jsme vyhráli první část i celé utkání. Výkon optimální nebyl, ale body jsou důležité."

Miroslav Hořava, trenér K. Varů: "Dost šancí bylo na obou stranách, my jich měli víc ve druhé části. Domácí byli produktivnější."

Vítkovice vs. K. Vary 3:2
Třetiny: 2:0, 0:1, 1:1. Branky: 2. Turek (Olesz, I. Padělek), 15. Hubáček (Burger, Seman), 44. Burger (Kaděra, Hubáček) - 25. Petr Kumstát (Skuhravý), 57. Ptáček (Alinč). Rozhodčí: Jebavý - Pacal, Pospíšil. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 3084.
Vítkovice: Pinc - Seman (41. Pavel Kumstát), Černošek, Kowalczyk, Rimmel, Ficenc, Zápotočný - Kaděra, Burger, Hubáček - I. Padělek, Turek, Olesz - Irgl, J. Štefanka, P. Míka. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.
K. Vary: Franěk - Ptáček, Krajíček, Bauer, Rodin, Vantroba, Galvas - Tvrdík, Alinč, Petr Kumstát - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický (22. Bednařík) - Košťál, Lipianský, Netík - V. Polák, Bacul, Kraus. Trenéři: Hořava a Rulík.