Znojmo zachránila darovaná přesilovka

ZNOJMO

Ludvíkova dorážka při dvojité přesilovce v prodloužení zajistila Znojmu v utkání s Plzní prémiový bod navrch. Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, ovšem 17letý Schwarz, jenž v plzeňské brance dostal přednost před Bartou, s přehledem řešil nebezpečné závary a Erat v největší šanci zblízka netrefil odkrytou klec.

Na druhé straně kluziště měl gólman Duba starosti s Hurtajovou dělovkou a se štěstím zachránil při Strakově šanci v oslabení.

Domácí Plášek během chvilky promarnil tři tutovky, až Uram po vydařené kombinační akci prvního útoku dostal Znojmo do vedení. Vyrovnání měl na hokejce Vostřák, ale na Dubu nevyzrál.

V úvodu poslední části mohli znojemské vedení zvýšit Pucher a Snopek, ale sedm minut před koncem se Plzni přece jen podařilo dostat skóre do nerozhodného stavu, jenže v prodloužení doplatila na nedisciplinovanost.

Milan Kastner, asistent trenéra Znojma: "Začali jsme dost vlažně a z množství šancí využili během 60 minut pouze jednu. Až darovnaná přesilovka v prodloužení ukončila naše trápení. Rataj nehrál, protože odchází na měsíční hostování do Liberce výměnou za Michala Straku."

Rostislav Čada, trenér Plzně: "Za bod jsme rádi, vyrovnat se povedlo aktivní hrou ve středním pásmu, ale prodloužení se hraje v oslabení špatně."

Znojmo vs. Plzeň 2:1 pp
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 1:0. Branky a nahrávky: 31. Uram (Pucher), 64. Ludvík - 53. Vostřák (Hurtaj, Hanzlík). Rozhodčí: Husička - Čech, Machálek. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 3156.
Znojmo: Duba - Němeček, Havíř, Snopek, Křetínský, Benák, Mojžíš - Barus, Pucher, Uram - Erat, Ludvík, Milan Procházka - Plášek, Haman, Pardavý. Trenéři: Pazourek, Skrbek a Kastner.
Plzeň: Schwarz - Dobroň, Výborný, Nedoma, Jiří Hanzlík, Posmyk, Vobořil - D. Pospíšil, Krátoška, Šaffer - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Hurtaj, Matějovský. Trenéři: Čada, Přerost.