Tipsport extraliga

Vsetín konečně vyhrál, Liberec stále poslední

14. listopadu 2003 21:40 - LIBEREC

Utkání Liberce se Vsetínem muselo rozhodnout až prodloužení, které přineslo radost do kabiny hostujících Valachů. Ti si po pěti prohrách připsali konečně vítězství, Liberečtí neuspěli v utkání dvou posledních celků tabulky a ztrácejí na Vsetín tři body.

Aktivnější domácí si vynutili v první třetině převahu. Naráželi však na soustředěnou soupeřovu obranu a precizně chytajícího Biegla. Naopak hosté udeřili nedlouho před první přestávkou při vlastním oslabení, když po Čakajíkově hrubce ujel Selingr a překonal Faltu.

Liberec otočil skóre v prostřední části. Nejprve se dělovkou od modré v přesilovce pěti proti třem prosadil obránce Jiruš a chvíli po něm i přesnou trefou Rozsíval. Hosty ale záhy vrátil do hry Marešův vyrovnávací gól.

V prodloužení měli nejprve domácí výhodu přesilovky při Stantienově vyloučení, ale nevyužili ji. Naopak na druhé straně byl poté vyloučen Vampola, který v reprezentační přestávce přišel na sever Čech právě ze Vsetína, a Stantien v 64. minutě vstřelil vítězný gól hostů.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Doplatili jsme na křeč v koncovce, sebevědomí hráčů je otřeseno."

Zdislav Tabara, trenér Vsetína: "Bojovnost rozhodla o naší výhře, dva body mají cenu zlata."

Liberec vs. Vsetín 2:3 pp
Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 - 0:1. Branky a nahrávky: 31. Jiruš (V. Novák, Kašpařík), 36. Rozsíval (Vampola) - 20. Selingr, 37. Mareš (Selingr), 64. Stantien (Hudec, Jaškin). Rozhodčí: Minář - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2912.
Liberec: Falta - Holub, Čakajík, L. Šmíd, Jiruš, J. Nedvěd, Ťupa - V. Novák, Kašpařík, Hašek - Korhoň, Čermák, S. Procházka - Vampola, M. Straka (21.- 45. Plodek), Verčík (21. Rozsíval). Trenéři: Paleček, Dvořák, J. Nedvěd st.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Štach, Luža, J. Polák, Kuboš, Frolo - Hudec, Pavliš, Stantien - Mareš, Vak, Selingr - Dubec, R. Hruška, Ambruz. Trenéři: Tabara, Režnar.