Vsetín konečně vyhrál, Liberec stále poslední

LIBEREC

Utkání Liberce se Vsetínem muselo rozhodnout až prodloužení, které přineslo radost do kabiny hostujících Valachů. Ti si po pěti prohrách připsali konečně vítězství, Liberečtí neuspěli v utkání dvou posledních celků tabulky a ztrácejí na Vsetín tři body.

Aktivnější domácí si vynutili v první třetině převahu. Naráželi však na soustředěnou soupeřovu obranu a precizně chytajícího Biegla. Naopak hosté udeřili nedlouho před první přestávkou při vlastním oslabení, když po Čakajíkově hrubce ujel Selingr a překonal Faltu.

Liberec otočil skóre v prostřední části. Nejprve se dělovkou od modré v přesilovce pěti proti třem prosadil obránce Jiruš a chvíli po něm i přesnou trefou Rozsíval. Hosty ale záhy vrátil do hry Marešův vyrovnávací gól.

V prodloužení měli nejprve domácí výhodu přesilovky při Stantienově vyloučení, ale nevyužili ji. Naopak na druhé straně byl poté vyloučen Vampola, který v reprezentační přestávce přišel na sever Čech právě ze Vsetína, a Stantien v 64. minutě vstřelil vítězný gól hostů.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Doplatili jsme na křeč v koncovce, sebevědomí hráčů je otřeseno."

Zdislav Tabara, trenér Vsetína: "Bojovnost rozhodla o naší výhře, dva body mají cenu zlata."

Liberec vs. Vsetín 2:3 pp
Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 - 0:1. Branky a nahrávky: 31. Jiruš (V. Novák, Kašpařík), 36. Rozsíval (Vampola) - 20. Selingr, 37. Mareš (Selingr), 64. Stantien (Hudec, Jaškin). Rozhodčí: Minář - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2912.
Liberec: Falta - Holub, Čakajík, L. Šmíd, Jiruš, J. Nedvěd, Ťupa - V. Novák, Kašpařík, Hašek - Korhoň, Čermák, S. Procházka - Vampola, M. Straka (21.- 45. Plodek), Verčík (21. Rozsíval). Trenéři: Paleček, Dvořák, J. Nedvěd st.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Štach, Luža, J. Polák, Kuboš, Frolo - Hudec, Pavliš, Stantien - Mareš, Vak, Selingr - Dubec, R. Hruška, Ambruz. Trenéři: Tabara, Režnar.