Hokejisté Pardubic nastříleli čtyři góly Litvínovu

Hokejistům Litvínova se nepovedlo revanšovat se Pardubicích za vysokou porážku 1:6 z prvního měření sil v této sezoně. V sestavě Litvínova se sice poprvé objevil obránce Krstev, který přišel z Liberce výměnou za dalšího zadáka Ťupu, ale ani on nezabránil vysoké porážce. Lídr tabulky na severu Čech vyhrál 4:0.

Richard Žemlička v litvínovském dresu se v honbě za pukem snaží přetlačit pardubického Tomáše Blažka. archivní snímek

Hosté, kteří nastoupili bez zraněného Lubiny, začali ve velkém stylu. Rychlou hrou pronikali před branku domácích, zatímco Litvínov se velice těžce dostával ze své třetiny, i když se snažil v defenzivě zabránit hostům skórovat.

Hned v úvodní minutě zahrozil Petr Sýkora, ale Mařík byl pozorný. O šest minut později neproměnil šanci Mudroch při pardubické přesilovce, neuspěl ani v desáté minutě Průcha. Domácí se jen těžce dostávali ze své třetiny a zákonitě inkasovali. Ve 13. minutě Divíšek po přihrávce Petra Sýkory otevřel skóre.

Podruhé se hosté radovali ve 20. minutě, kdy při končící přesilovce Rozingar vystřelil a puk se odrazil od brusle domácího obránce za záda brankáře Maříka. Také ve druhé části hry byli hosté pány na ledě a častěji ostřelovali domácí branku.

Chemici si vytvořili jedinou vážnou šanci ve 20. minutě díky Balázsovi, ale neproměnili ji. Naopak hosté při vlastním oslabení měli šanci po nájezdu dvojice Petr Sýkora - Zábranský, ale Mařík byl opět pozorný. Ve 36. minutě při vyloučení Trávníčka měl další velkou šanci Rozingar, ale opět Maříka nepřekonal. Ve 40. minutě Kroupa jen se štěstím zastavil nájezd Mikesky.

Po střelecky vlažné druhé třetině přidali hosté v závěrečné třetině ještě další dva góly a přesvědčivě vyhráli.

Jaroslav Hübl (Litvínov): "Na nás se projevilo, že jsme nezvládli poslední minutu utkání v Třinci, kde mužstvo hrálo výborně. Dnešní zápas jsme začali dosti pasivně a hosté toho dvěma góly využili. Ve druhé třetině jsme si pak pár šancí vytvořili, ale chyběl kontaktní gól. Ve třetí třetině nás hosté prakticky do ničeho neupustili a zaslouženě vyhráli."

Miloš Říha (Pardubice): "Začali jsme organizačně disciplinovaně a myslím si, že jsme byli v úvodní třetině jasně lepším mužstvem. Druhou třetinu jsme nehráli tak dobře, domácí nás trochu přitlačili, ale v závěrečné třetině jsme se opět vrátili k naší původní hře a zaslouženě vyhráli."

Litvínov - Pardubice 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 13. Divíšek (P. Sýkora), 20. Razingar (Mudroch, Dopita), 46. Blažek (Dopita, P. Sýkora), 49. P. Sýkora (Janecký, Divíšek). Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. Rozhodčí: Mikula - Cambal, Unzeitig. Diváci: 3050.
Litvínov: Mařík - Krstev, Droppa, Poživil, Kroupa, Klobouček, Veber - Kacíř, Hübl, Žemlička - Trávníček, Říha, Kubinčák - Havel, Rolínek, Gombár - Kašpar, Martinec, Balázs. Trenéři: Výborný, Hynek, Hübl.
Pardubice: Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Duben, od 41. Pácal - Razingar, Dopita, Blažek - P. Sýkora, Divíšek, Janecký - Kudrna, Mikeska, Pištěk - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha, Seidl.