Sparťanský mladík rozstřílel Vítkovice

Sedmnáctiletý sparťanský útočník Jakub Šindel se postaral třemi góly o vítězství Pražanů nad Vítkovicemi 5:0. Brankář Petr Bříza si připsal čtvrté čisté konto v tomto ročníku.

V úvodu zápasu byly nejzajímavější souboje hráčů, kteří oblékali dres svého mužstva teprve podruhé - Sedláka a Pince. Vítkovický gólman byl při dvou nebezpečných dorážkách explzeňského útočníka úspěšný, nestačil až na jeho rychlý protiútok, po němž otevřel svůj střelecký účet Šindel. Definitivně rozhodli Pražané o svém vítězství ve druhé třetině, kdy diváky bavily kombinace Brošovy řady. Hosté přidali na tvrdosti a důrazu, ale výsledkem byl pouze nárůst počtu vyloučených na obou stranách. Sparta v závěru kontrolovala hru, Vítkovice od ještě většího přídělu uchránil střídající gólman Falter.

Alois Hadamczik (Sparta Praha): "Naši hráči měli dobrý pohyb, předváděli jsme hezké kombinace i individuální akce. Mohli jsme zvítězit i výraznějším rozdílem nebýt výkonu Faltra. K Šindelovi není co dodat, když v sedmnácti letech vstřelí tři branky."

Aleš Tomášek (Vítkovice): "Bylo to z naší strany nepodařené utkání, dělali jsme množství individuálních chyb. Naše první pětka si nemůže dovolit dostat tři góly. V úvodní třetině jsme měli tři přesilové hry proti jediné Sparty, a přesto jsme pořádně nevystřelili na branku. Domácí od druhé třetiny dominovali, byli lepší a v klidu zápas dohráli."

Sparta Praha - Vítkovice 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. J. Šindel (Z. Sedlák), 26. Broš (Chabada), 30. J. Šindel (Eiselt), 33. J. Šindel (Z. Sedlák), 58. Jantovský (Broš). Rozhodčí: Turčan - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4089.
Sparta Praha: Bříza - Výtisk (7. Jan Hanzlík), Řezníček, Buzek, Srdínko, Richter, Šrek - Jantovský, Broš, Chabada - Paroulek, Marek, Špilár - Z. Sedlák, J. Šindel, Eiselt - od 47. min. navíc Vondráček. Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Vítkovice: Pinc (33. Falter) - Pavel Kumstát, Černošek (32. Dresler), Kowalczyk, Rimmel, Ficenc, Zápotočný - Kaděra, Burger, Hubáček - I. Padělek, Turek, Olesz - Irgl, J. Štefanka, Míka - od 41. min. navíc M. Tomášek. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.