Pardubické přesilovky zlomily Liberec

Jednoznačnou záležitostí vedoucího týmu soutěže se stalo utkání 23. kola proti poslednímu Liberci. V téměř vyprodané Duhové aréně šly pardubickému celku náramně k duhu přesilové hry, v nichž dal všechny čtyři branky. Naději domácího gólmana Adama Svobody na třetí zápas bez inkasované branky v sezoně zhatil až 38 sekund před závěrem rovněž v početní výhodě liberecký Jiruš.

Od začátku se hrálo před brankou Oldřicha Svobody, ale pardubické hře chyběla přesná koncovka. Severočeši přijeli s vyloženě defenzivní taktikou a ve svém obranném pásmu bránili všemi prostředky.

Na gól si domácí museli počkat až do 20. minuty, kdy si při početní výhodě najel Michal Sýkora před libereckou branku a vteřinu před sirénou otevřel skóre utkání.

Ve druhé části hosté přitvrdili hru, ale doplatili na to. Ve 25. minutě zranil Šmíd pardubického Blažka a musel předčasně do šatny. Jeho vyloučení využili domácí k dalším dvěma brankám a utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Bílí tygři kousali jen minimálně a se šancemi Haška a Vampoly si v průběhu druhé třetiny Adam Svoboda snadno poradil. Na druhé straně však jeho jmenovec nestačil na dělovku Michala Sýkory. Volnější tempo lídra tabulky dalo v závěrečných minutách příležitost vyniknout Adamu Svobodovi, který několika famózními zákroky likvidoval soupeřovy šance. Kapituloval až půl minuty před koncem hry.

Miloš Říha (Pardubice): "Mužstvo podalo ve dvou dnech velmi dobrý výkon, hráli jsme aktivně od začátku až do konce. Jsme rádi, že začínáme proměňovat přesilovky jednoduchostí a dohráváním v předbrankovém prostoru."

Josef Paleček (Liberec): "Kdyby se hrálo celou dobu pět na pět, tak jsme si odvezli bod. Měli jsme spoustu vyloučených, a když se soupeři jako jsou Pardubice nabídne takováhle šance, musí být mužstvo zákonitě potrestáno."

Pardubice - Liberec 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. M. Sýkora (T. Divíšek, T. Blažek), 26. Dopita (P. Sýkora, M. Sýkora), 30. Jaroslav Kudrna (Mikeska), 46. M. Sýkora (P. Sýkora) - 60. Jiruš. Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava. Vyloučení: 6:8, navíc Šmíd (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 9116.
Pardubice: A. Svoboda - Čáslava, Zábranský, M. Sýkora, Mudroch, Podhradský, Duben, Pácal - P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký - Razingar, Dopita, T. Blažek ((30. F. Mrázek) - Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha, Seidl.
Liberec: O. Svoboda - Jiruš, Šmíd, Čakajík, J. Moravec, Nedvěd, Ťupa, Jareš, Holub - Čermák, Rataj, J. Hašek - V. Novák, Kašpařík, S. Procházka - Korhoň, Vampola, Rozsíval - Verčík, Hájek, Jech.