Slavia porazila Vsetín góly v posledních minutách

VSETÍN

Hokejisté pražské Slavie už deset zápasů v řadě nepoznali hořkost prohry. Vyrovnaný a kvalitní zápas ve Vsetíně rozhodl v 56. minutě Radek Dlouhý po předchozí trestuhodné chybě domácího obránce Frola. Po dvou brankách vstřelili vsetínský útočník Tomáš Demel a slávistický kanonýr Michal Sup.

Se skóre pohnul v atraktivním utkání už po necelých čtyřech minutách slávistický kapitán Beránek. A byla to oku lahodící akce - puk putoval přes Nováka a Hrušku k rozjetému a neobsazenému Beránkovi, který z pravého kruhu nechytatelně vypálil nad Bieglovu vyrážečku.

Inkasovaný gól byl pro vsetínské hráče signálem k většímu tlaku na slávistického náhradníka Hronka, který si ovšem počínal s nemenší bravurou než odpočívající Málek. Na jeho betonech ztroskotaly teče Demela i Vaka, a také střelecké pokusy Dubce a Selingra.

Obhájci mistrovského titulu se zdařil vstup i do prostřední části zápasu. Po úniku Jaroše a následné vyražené střele zametl puk do Bieglovy branky důrazný Sup. Vsetín tentokrát s odpovědí dlouho neváhal. Necelé dvě minuty poté vybojoval u zadního mantinelu puk Pavliš a Demel ranou z voleje mířil přesně pod horní tyčku.

Tuhá obrana Slavie pak snaživým domácím s úspěchem bránila v produkci dalších brankových příležitostí a hosté si jich sami vytvořili pěknou řádku. Dlouho ovšem naráželi na pozorného Biegla. Vsetínský strážce branky chladnokrevně zlikvidoval bekhendový blafák Jaroše, rychle se přesunul proti takřka gólové dorážce Antoše a svůj tým podržel i při nájezdu dvojice Martinec - Vondrka.

Vystupňovaná vsetínská snaha vyvrcholila v 52. minutě, kdy do milimetrového pasu Hudce vložil hůl Demel a po zásluze vyrovnal. Domácím však opět nebylo přáno na vlastním ledě bodovat. Necelé čtyři minuty před koncem osudově chyboval Frolo a nabídl tak vítězný gól slávistovi Dlouhému. Zklamaný Vsetín pak při power play dorazil svým druhým zásahem v zápase Michal Sup.

Jiří Režnar (Vsetín): "Proti Slavii jsme nechtěli hrát zanďoura. Dařilo se nám hrát vyrovnaný zápas, bohužel v prvních dvou třetinách jsme nebyli schopni proměnit šance, naopak soupeř trestal naše chyby. Vyrovnali jsme, jenže stejně jako v minulých zápasech nás srazila chyba obránce."

Jiří Kalous (Slavia Praha): "Jsme rádi, že se nám podařilo prodloužit vítěznou sérii. Byly to však nesmírně těžce vydřené body. Hrál se otevřený zápas s velkým nasazením a bez zbytečného taktizování."

Vsetín - Slavia Praha 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 26. Demel (Pavliš, Hudec), 52. Demel (Hudec, Pavliš) - 4. J. Beránek (D. Hruška, J. Novák), 25. Sup (Jaroš, M. Kopecký), 57. R. Dlouhý (D. Hruška, P. Martinec), 60. Sup (J. Beránek, J. Novák). Rozhodčí: Venglář - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 2960.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, J. Polák, Kuboš, Spitzer - Hudec, Pavliš, Demel - Selingr, Vak, Mareš - Dubec, R. Hruška, Ambruz. Trenéři: Tabara, Režnar.
Slavia Praha: Hronek - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, O. Staněk, Kuntoš, Graňák - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Kropáč, P. Martinec, Tomica - Klepiš, Vondrka, Antoš - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.