Sparta třetí příčku ve Zlíně neuhájila

ZLÍN

V nelítostném souboji o třetí místo v tabulce se v utkání se Spartou zaslouženě radoval na vlastním ledě ofenzivně hrající Zlín. Skóre otevřel domácí útočník Mokrejš, který těsně před Břízou změnil směr Kárného střely, ale už po půl minutě vyrovnal nekrytý Chabada a stejný hráč později nastřelil ještě tyč.

Druhý gól domácích vsítil po nádherné akci Barinky do odkryté branky Sparty Weissmann a třetí přidal Vlach, který tečoval Macholdovu dělovku od modré.

Zlín sice promarnil dvě dvojnásobné přesilovky, místy si však vytvořil až drtivý tlak a pouze Břízovi mohou Pražané děkovat za to, že neprohráli výraznějším rozdílem.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Snažili jsme se hrát aktivně a znemožnit soupeři rozehrávku. Měli jsme rozhodnout už ve druhé třetině, kdy jsme měli výraznou převahu a nepouštět Spartu do finiše.

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Velmi dobré utkání hrané s obrovským nasazením. Hrajeme na co máme, chybí nám deset marodů."

Zlín - Sparta Praha 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Mokrejš (Karný, Blaťák), 9. Weissmann (Barinka, Jenáček), 25. Vlach (Macholda) - 5. Chabada (Řezníček). Rozhodčí: Husička - Machálek, Čech. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 6545.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda, Hučko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Jenáček, Weissmann - Okál, Vlach, Záhorovský - Dubec, Karný, Mokrejš. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Sparta: Bříza - Jan Hanzlík, Řezníček, Buzek (41. J. Kasík), Srdínko, Richter, Šrek - Jantovský, Broš, Chabada - L. Svoboda (35. Vondráček), Marek, Špilar - Z. Sedlák, Šindel (41. Dragoun), Eiselt. Trenéři: Hadamczik, Konečný.