Vítkovice vyburcovaly změny v sestavě

OSTRAVA

Až zemětřesení ve vítkovické sestavě v první přestávce pomohlo do té doby trápícím se domácím získat rozhodující náskok, když dali dvě branky v rozmezí 43 sekund. Hosté se střelecky trápí, v posledních šesti utkáních nastříleli stejný počet gólů.

Hosté v první části lépe bruslili, vyhrávali osobní souboje, ale neměli štěstí v koncovce. Domácí se probrali až v průběhu prostřední třetiny, když trenéři začali pozměňovat sestavu. Přeskupené formace Vítkovic zlepšily pohyb, začaly si vytvářet palebné pozice a Turek s Kaděrou našli recept na Orcta.

Výtečně si rozuměl útok složený ze Štefanky, Padělka a Kaděry, který přesně zacílil hned třikrát. Ofenzivní výpady Kladenských pak už byly stále sporadičtější, přesto se podařilo hostů zkorigovat skóre i trefou při vlastním oslabení.

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "První třetina byla bídná, pomohlo nám až rozházení všech pětek. Pak jsme už byli lepší."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "V úvodní části se projevila naše bolest, zahazování šancí. Od poloviny zápasu nás soupeř přehrál."

Vítkovice - Kladno 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 37. Turek (Burger, Kowalczyk), 38. Kaděra (J. Štefanka, I. Padělek), 42. J. Štefanka (I. Padělek), 46. I. Padělek (Kaděra, J. Štefanka) - 46. M. Havel (Bílek, Zajíc), 59. M. Hořava (Kalla). Rozhodčí: Šindler - Bláha, Kareš. Vyloučení: 6:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2805.
Vítkovice: Pinc - Ficenc, Černošek, Kowalczyk, Pavel Kumstát, Dresler, Zápotočný - Kaděra, Burger, Hubáček - I. Padělek, Turek, Olesz - Irgl, J. Štefanka, P. Míka (27. M. Tomášek). Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
Kladno: Orct - Zeman, P. Kasík, V. Čech, P. Hořava, Kruliš, Malena, J. Dlouhý - Kysela, Gardoň, Klimt - Bartánus, Kalla, M. Hořava - Bílek, Zajíc, M. Havel - Jankových, Pazourek, Lažo. Trenéři: Müller, Evan, Tatíček.