Vítkovicím přinesla bod poslední minuta

VSETÍN

Remízou 1:1 skončilo i druhé utkání vsetínských a vítkovických hokejistů. V tvrdě hraném duelu, v němž hráli prim obrany a brankáři, ovšem domácí přišli o tři body až kvůli trefě hostujícího útočníka Juraje Štefanky z poslední minuty.

Rychlý a důrazný, ale místy nepřesný hokej se spoustou skrytých zákroků holí, takový byl herní obraz první třetiny klání Vsetína s Vítkovicemi. Šancí se však nedostávalo, útočné akce obou stran se totiž rozplývaly v soubojích u hrazení a kvůli nepřesnostem v rozehrávce.

Z mála zaznamenání hodných střeleckých šancí nejvíce zaujala střela vsetínského zadáka Patrika Luži. Ten však v ideální pozici mezi kruhy minul, když se puk jen otřel o levou tyčku Pincovy branky. Při výpadu Demela s Pavlišem pak v síti po čistém zákroku Turka skončil vsetínský centr první formace.

Rozhodčí Homola zpřísnil ve druhé třetině svůj metr a kvůli čtyřem po sobě jdoucím trestům se Vítkovice držely v uctivé vzdálenosti od Bieglovy branky. Vsetín přesto skóroval v krátkém období, kdy byly oba týmy kompletní. Ve 24. minutě se na útočný výlet vydal obránce Jaškin a nadvakrát protlačil puk za Pincova záda. Vzápětí počastoval Pince štiplavou ranou Demel, Vsetínu se však nepodařilo svůj hubený náskok navýšit ani v 76 sekund trvající přesilové hře pěti mužů proti třem.

Vsetín se ve třetí části zaměřil na urputné bránění hubeného náskoku. Vítkovice přeskupily útoky a Valachům začalo být před vlastní brankou pořádně horko. Radovan Biegl byl ovšem dlouho bezchybný a přiváděl hostující útočníky k zoufalství. Nakonec však i on kapituloval. Při vítkovické power play jej zblízka prostřelil Juraj Štefanka.

V prodloužení pak mohl rozhodnout vsetínský Libor Pavliš, ale sotva dvacet vteřin před sirénou neuspěl při nájezdu na Pince. Podruhé v sezoně se tak oba týmy rozešly smírně.

Jiří Režnar (Vsetín): "Nezačali jsme nijak slavně, dlouho jsme nebyli schopni se propracovat do šancí. Až v prostřední části jsme začali hrát podle našich představ. Ke konci jsme měli strach o výsledek, stáhli jsme se obrany. Hodně akcí soupeře pochytal Biegl. Bohužel se nám nepodařilo zopakovat výkon proti Plzni, naše hra byla poněkud vyčichlá."

Ladislav Svozil (Vítkovice): "Odehráli jsme dobrý zápas. Vsetín hrál na domácím ledě důsledně v obraně, především pak ve středním pásmu. Hrálo se na hranici pravidel. Ve třetí části jsme si vytvořili tlak a šance, vynikající Biegl nám však sebral šanci na výhru. Byl to podobný zápas jako předtím v Ostravě. Bod ze Vsetína bereme."

Vsetín - Vítkovice 1:1 PP (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Jaškin (Vak) - 60. J. Štefanka (Burger). Rozhodčí: Homola - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:7, navíc Luža (Vsetín) na 10 min. Bez využití. Diváci: 2100.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, J. Polák, Kuboš, Spitzer - Hudec, Pavliš, Demel - Prokop, M. Čech, Selingr - Ambruz (41. Valko), Vak, Stantien. Trenéři: Tabara a Režnar.
Vítkovice: Pinc - Seman, Pavel Kumstát, Ficenc, Černošek, Dresler, Zápotočný - Burger, Turek, Olesz - Kaděra, J. Štefanka, I. Padělek - Irgl, Hubáček, M. Tomášek (41. Míka). Trenéři: Svozil a Aleš Tomášek.