Liberec poslal Budějovice ke dnu

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejisté Liberce vyhráli v dnešním souboji o poslední místo tabulky na jihu Čech nad domácími Českými Budějovicemi 3:1 a poslali svěřence Jaroslava Pouzara zpět na dno. Zápas rozhodl dvěma góly útočník Lubomír Korhoň.

Uplynulo přesně 16 vteřin, když liberecký brankář Svoboda zneškodnil sólo dravého Štrby. Domácí se na soupeře vrhli, ale hra se brzy rozdrobila četnými vyloučeními. Při hře čtyři na čtyři byl v šanci před hostující svatyní nevybíravě sražen Hřebejk, v přesilovce se však zblízka neprosadili Jindra ani Bělohlav. Pak hráli Severočeši 46 vteřin pět na tři a po návratu prvního vyloučeného Ondřeje se z otočky střelecky prosadil Kašpařík.

V průběhu první třetiny ztratili domácí svého kapitána Roba, jenž si obnovil zranění třísel. V době, kdy pykal za zbytečný faul liberecký Čermák, si našel střeleckou parketu Jihočech Ondřej, jenž poslal puk do skuliny mezi levou tyčkou a brankářem Svobodou. Nerozhodný stav ale trval necelých sedm minut. Korhoň se prodral budějovickou obranou a bekhendem znovu zařídil pro svůj tým vedení. Po obdrženém gólu se domácí dlouho dávali dohromady, agresivní hra Liberce jim viditelně nesvědčila. V závěru druhého dějství se přesto několikrát natlačili před Svobodu, ale Bartoš v největší šanci gólmana hostí bekhendem neprostřelil.

Třetí třetina začala příležitostí obránce Čakajíka, který už radostí zvedal ruce nad hlavu, ale puk se vykutálel mimo brankoviště. Hosté potom potrestali Babkovo vyloučení třetím gólem. Vampolovu ránu Kučera betonem vykryl, na pohotovou dorážku Korhoně ale nestačil. V další přesilovce ke Kučerovi prokličkoval Nedvěd, tentokrát však neuspěl. Nebezpečný byl také Sailerův nájezd, za Svobodovými zády však neskončila ani Jasečkova bomba. Dvě minuty před sirénou zkusili Jihočeši power play, ale málem při ní znovu inkasovali.

Jaroslav Pouzar (České Budějovice): "Taktika byla vytvořit si tlak a vynutit si fauly. Začínalo se nám to dařit, ale hráči pak zbytečně opláceli. Jsou věci, které se nedají omluvit. Nedisciplinovanost některých hráčů probereme s manažerem a budou z toho finanční pokuty. Třetí lajnu jsme museli postavit z kluků, kteří jsou ve čtvrté. Postrádáme zraněné, tíhu zápasu nese sedm lidí a v závěru nám tak chyběly síly."

Karel Dvořák (Liberec): "Bylo vidět, že se utkaly dva týmy ze spodku tabulky. Hokejové krásy na ledě moc nebylo, na obou stranách se hodně chybovalo. Vyhrál tým, který udělal méně chyb, a to jsme byli my. Korhoň díky své rychlosti dal dva góly, ale herně má na víc, musí na sobě víc pracovat."

České Budějovice - Liberec 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Ondřej (Kristek) - 8. Kašpařík, 29. Korhoň (Rataj), 45. Korhoň (Vampola). Rozhodčí: Mikula - Kostka, Český. Vyloučení: 7:9, navíc Hřebejk - Čermák oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3200.
České Budějovice: Kučera - Jasečko, Vomela, Jindra, Mucha, Gýna, Babka - Rob, Štrba, Šimánek - Hřebejk, Bělohlav, Sailer - Ondřej, Kristek, Bartoš - od 14. navíc Květoň, od 21. navíc Škoda. Trenéři: Pouzar a Caldr.
Liberec: O. Svoboda - Čakajík, J. Moravec, Jiruš, L. Šmíd, J. Nedvěd, Ťupa - V. Novák, Kašpařík, S. Procházka - Čermák, Rataj, Hašek - Korhoň, Vampola, Rozsíval. Trenéři: Paleček, Dvořák a Nedvěd st.