Vítkovice zvládly emoce, porazily Třinec

bir, Právo

Regionální derby Vítkovic s Třincem plné emocí skončilo výhrou domácího týmu, po zápase však aktéři jen obtížně hledali slova, aby se vyhnuli kritice chybujících rozhodčích. Uděleno bylo 74 trestných minut a Vítkovice zvítězily díky důraznější střelbě i skvělému brankáři Pincovi.

Lakosila brzy překvapil J. Štefanka, pak měl více práce Pinc, ale skóre se měnilo znovu na druhé straně. Úzkostlivý rozhodčí Jebavý začal ve druhé třetině hru kouskovat tresty a Třinec, jenž hrál přesilovky katastrofálně, snížil v oslabení.

Domácí uklidnila přesilovková rána Kaděry, Oceláři však zlepšili pohyb, začali vítězit i v osobních soubojích a F. Štefanka využil zakrytého výhledu Pince.

Vítkovický gólman čelil sérii velikých šancí hostů, při ráně Skořepy mu pomohla tyčka a vychytal Martynka, Krále i Pletku. Definitivně rozhodl Míka, který se dobře orientoval ve skrumáži před Lakosilem.

Ladislav Svozil, trenér Vítkovic: "Šťastný gól nám pomohl, první třetinu jsme zvládli a vedení jsme konečně dokázali udržet."

Pavel Marek, trenér Třince: "Začali jsme hrát až za stavu nula dva, což bylo pozdě. Víc raději k zápasu říkat nebudu."

Vítkovice - Třinec 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. J. Štefanka (Irgl), 16. Hubáček (J. Štefanka), 30. Kaděra (I. Padělek, Burger), 54. P. Míka (Turek, M. Tomášek) - 28. R. Král (Melenovský), 38. F. Štefanka (Skořepa, Pavelek). Rozhodčí: Jebavý - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:10, navíc Zápotočný - Pavelek, Jančařík a Pletka 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3682.
Vítkovice: Pinc - Ficenc, Černošek, Jurečka, Seman, Dresler, Zápotočný - Kaděra, Burger, I. Padělek - P. Míka, Turek, Olesz (5. M. Tomášek) - Irgl, J. Štefanka, Hubáček. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
Třinec: Lakosil - Žabka, Jančařík, Houdek, Malinský, Jan Kudrna (21. - 40. Hunkes), F. Štefanka - Janků, Skořepa, Pavelek - Melenovský, R. Král, Pletka - Bordowski (22. - 40. Vítek), Polanský, Martynek - od 22. min. navíc Zbořil. Trenéři: Marek, Mach.