Dopita úřadoval ve Varech

vor, Právo

Pardubice v Karlových Varech kontrolovaly vývoj hry a díky střelecké dispozici Dopity si zajistily vítězství. V polovině šesté minuty ale po tvrdém naražení na mantinel musel odstoupit hostující Koukal, za kterého pak v centru útoku mladíků zaskakoval právě Dopita.

Právě Dopita po chybě Poláka v obranné třetině otevřel v oslabení skóre. Jenže v poslední minutě první části vyrovnal po přihrávce Alinče obránce Hájek.

Hosté ve druhé třetině lépe kombinovali a vytvářeli si střelecké příležitosti, ale šance P. Sýkory a Průchy zůstaly nevyužity. Až ve 48. minutě Dopita při vyloučení Vantroby tvrdě z první vypálil po ledě a hosté zase vedli.

Mikeska pak trefil levou tyčku, ale tři minuty nato se puk po jeho střele švihem odrazil od druhé tyčky za Fraňkova záda. Domácí fanoušci pak hlasitě žádali odchod trenéra Hořavy a když dvě minuty před koncem odjel Franěk z branky, nebyl pro Blažka problém pečetit výsledek.

Radim Rulík, asistent trenéra K. Varů: "Dvě třetiny jsme drželi vyrovnaný stav, ale nyní se nemůžeme měřit s takovým mužstvem, jako jsou Pardubice."

Jiří Seidl, asistent trenéra Pardubic: "Přijeli jsem hrát důslednou obranu a čekali na chyby soupeře. Za zodpovědný výkon musím pochválit celé mužstvo. V případě zranění Koukala to vypadá ne lehčí otřes mozku."

Karlovy Vary - Pardubice 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 20. D. Hájek (Alinč, Tvrdík) - 14. Dopita (Janecký), 48. Dopita (T. Blažek, Mudroch), 54. Mikeska (F. Mrázek, Jaroslav Kudrna), 59. T. Blažek (Průcha). Rozhodčí: Venglář - Pacal, Pospíšil. Vyloučení: 3:5, navíc Alinč (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3582.
Karlovy Vary: Franěk - Krajíček, F. Ptáček, D. Hájek, Rodin, Galvas, Vantroba - V. Polák, Skuhravý, Němčický - Tvrdík, Alinč, Košťál - Netík, Lipianský, Bednařík - Kraus, Šinágl, Petr Kumstát. Trenéři: Hořava, Rulík.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Duben, Pácal - Razingar, Dopita, T. Blažek - P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký - Jaroslav Kudrna, Mikeska, F. Mrázek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha, Seidl.