Sparta ve Znojmě na remízu nedosáhla

ZNMOJMO

Znojemští měli většinu utkání převahu, ale tři body uhájili s vypětím všech sil. Domácím vyšel vstup do utkání, dělovkou od modré čáry prostřelil Břízu Křetínský. Při další šanci Procházky už byl gólman Sparty na místě. Pražané postupně hru vyrovnali a krátce před pauzou se dvakrát vyznamenal při tutovkách Jantovského brankář Znojma Duba.

Jihomoravané přidali na začátku prostřední dvacetiminutovky z nevinné akce druhý gól a narostla jim křídla. Erat, Barus ani Pucher ale nedokázali zužitkovat stoprocentní příležitosti.

Naopak po zaváhání znojemské obrany hosté 33 vteřin před přestávkou snížili. Sparta v závěru tlačila a přitvrdila hru, avšak vyrovnat se jí nepovedlo ani v krátké power-play.

Milan Skrbek, asistent trenéra Znojma: "Tři body jsme si měli pojistit už ve druhé třetině, v níž jsme měli řadu šancí."

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Utkání mělo velmi dobrou úroveň. V závěrečné části jsme byli lepší, zasloužili jsme si remizovat."

Znojmo - Sparta 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Křetinský (Snopek, Barus), 24. Hradecký - 40. Chabada (Broš, Řezníček). Rozhodčí: Havlík - Čížek, Padevět. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4491.
Znojmo: Duba - R. Němeček, Havíř, Benák, Mojžíš, Snopek, Křetinský - Barus, P. Pucher, Uram - Erat, Ludvík, Milan Procházka - Michal Straka, Haman, Pardavý - Mareš, Hradecký, Plášek. Trenéři: Pazourek, Skrbek a Kastner.
Sparta: Bříza - Jan Hanzlík, Richter, Šrek, Sloboda, Srdínko, Kasík - Jantovský, Broš, Chabada - Vondráček, D. Vrbata Eiselt - Paroulek, Špilár, Sedlák - Besser, Hromas, Dragoun. Trenéři: Hadamczik, Konečný.