Zlín doma opět podlehl Vsetínu

VK, PrávoSport.cz

Jedenapadesáté valašské derby skončilo překvapením. Zlín doma se Vsetínem téměř dva roky nevyhrál, a i když tentokrát od začátku soupeře zatlačil, body za výhru si nakonec zase povezou domů hosté. Vsetínský Biegl zůstal potřetí v sezóně nepřekonán.

Obdivuhodnou zlínskou sérii šesti vítězství na domácím ledě v řadě přerušil jejich valašský rival ze Vsetína. Po porážce 0:1 již tentokrát "modrožlutí" mnoho důvodů k radosti neměli.

I když domácí od začátku zatlačili soupeře do jejich pásma, hosté výborně bránili a z bleskurychlých brejků se sami dostávali do šancí. Pavliš a Čech se ještě netrefili, Demel však zblízka pohotově dorazil a získal Vsetínu vedení. Na konci třetiny po špatné rozehrávce hostů promarnil nabídnutou šanci na vyrovnání Okál.

Ve druhé třetině sváděli Zlínští neúspěšný souboj s brankářem Bieglem, a i když jej Tesařík nakonec prostřelil, gól nebyl uznán pro postavení hráče v brankovišti. Vzápětí poslal další navštívenku vsetínskému gólmanovi po vhazování Jenáček. Na konci druhé části měli domácí ještě možnost přesilové hry pěti proti třem, téměř padesátivteřinovou dvojnásobnou početní výhodu však trestuhodně "zazdili".

V závěrečné části stáhli domácí sestavu na tři pětky, Tesařík nastřelil ještě tyč. Závěrečný nápor pokazil Zlínu Weissmannův faul, který byl "oceněn" čtyřmi minutami na trestné lavici. I v oslabení si do mácí vypracovali slibné šance na vyrovnání, vyrovnávací branky se vyprodaný stadion nedočkal.

Ernest Bokroš, trenér Zlína: "I když jsme prohráli, oceňuji bojovnost a nasazení našeho týmu. Chybělo nám ale více štěstí."

Zdislav Tabara, trenér Vsetína: "Zvládli jsme utkání takticky, ve druhé třetině nám přihrála také štěstěna. Mrzí mne jen zranění obránců Kuboše a Spitzera."

Hamé Zlín - Vsetín 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 11. Demel (Pavliš, Hudec). Rozhodčí: Kolísek - Bláha, Kareš. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 7500 (vyprodáno).
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda, Hučko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Jenáček, Weissmann - M. Okál, Vlach, Záhorský - Dubec, Zagrapan, Mokrejš. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, J. Polák, Kuboš, Spitzer, od 21. min. navíc Vyrůbalík - Hudec, Pavliš, Demel - Prokop, Martin Čech I, Selingr - Ambruz, Vak, Stantien. Trenéři: Tabara, Režnar.