Rubriky:

Tipsport extraliga

I Pardubice láká hrát pod širým nebem

26. listopadu 2003 17:18 - PRAHA

V Pardubicích si pohrávají s myšlenkou uspořádat extraligový zápas pod širým nebem po vzoru utkání NHL v Edmontonu. "Určitě by nás něco takového zajímalo. Při obrovském boomu hokeje v městě jsem si stoprocentně jistý, že kapacitu kolem 25 tisíc diváků bychom třeba na plochodrážnímu stadiónu zaplnili," prohlásil manažer klubu Zbyněk Kusý.

 

ČTK

"Lidsky jsme schopni takovou akci zajistit, muselo by se ale spočítat, kolik by stálo vybudování mobilní ledové plochy i všech věcí kolem toho. Při extrémně vysokých výdajích do něčeho takového nepůjdeme," upozornil Kusý, podle nějž by záleželo i na tom, zda vedení extraligy něco takového povolí.

"Z čistě teoretického hlediska nic nebrání tomu hrát extraligu pod širým nebem, pokud budou dodržena všechna pravidla a respektován soutěžní rozpis. Otázkou ale může být kvalita ledu a nejsem si ani jistý, zda je to pro diváky ta správná podívaná. V Edmontonu se mi zdálo, že z tribun na takovou dálku nemohou ani vidět puk, sdělil Právu ředitel extraligy Stanislav Šulc.

.:ANKETA:
Jak by se vám zamlouval zápas pod širým nebem? Hlasujte na konci článku

Pokud by se zápas opravdu uskutečnil, pro Pardubice by zřejmě nebyl problém zaplnit jej diváky. Skvělí fanoušci v Duhové aréně vyprodali nejen sobotní šlágr se Slavií či bitvu se Spartou, ale třeba i zápas s Libercem. Také na zdánlivě neatraktivní duely tam pravidelně chodí téměř devět tisíc diváků.

Báječné publikum

"Publikum je báječné, zaplněné tribuny nás drží v pohodě. Zažíváme hokejovou slast. Lidi celý zápas řvou, v takové atmosféře snad ani nejde prohrát," tvrdí útočník Tomáš Divíšek. Hráči už si zvykli na oslavné točení šálami fanoušků i na déšť perníčků po vítězství.

Z mnoha stovek sladkostí pak mívají radost dětské domovy v okolí. Novou tradicí se zdají být zvony v hledišti, připomínající symbol hlavního partnera HC Moeller Pardubice. "Máme jednoznačně nejlepší diváky v republice, možná iv Evropě," říká další útočník, Michal Mikeska.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..