Zlín porazil poslední Jihočechy až v prodloužení

ZLÍN

Hokejisté Zlína porazili České Budějovice v prodloužení 3:2. Rozhodující branku vstřelil v 62. minutě obránce Petr Macholda. Jihočeši sice dvakrát vedli, ale náskok neudrželi. Alespoň však zlínském ledě přerušili sérii pěti zápasů bez bodového zisku.

Hosté začali ve Zlíně bojovně a bez respektu. Ve čtvrté minutě zkusil štěstí zpoza obránce Fadrný, gólman Murín se však překvapit nenechal. Poté se na něj v oslabení z levé strany řítil Kristek, ale jeho bekhendový pokus těsně minul pravou tyčku. Další dobrou příležitost promarnil při přesilové hře Ondřej.

Zlínští se k ohrožení Kučerovy svatyně dostali až v polovině první části, jenže Blaťákova lehká střela neměla naději na úspěch. Jihočeši dál pokračovali v aktivní hře a v 17. minutě se dočkali gólu. Od modré čáry napřáhl Jindra a Murínem vyražený puk dorazil do branky pohotově Bartoš.

Domácí se nevzpamatovali ani po přestávce. Hlavně při zakládání útočných akcí byla znát nervozita na jejich hokejkách. Přesto se přes pozornou obranu hostů několikrát dostali až před Kučeru. Ale dorážka Veselého ani bekhendová střela Balaštíka v síti neskončily. Zlínu nevycházely ani přesilovky. Nejenže nedokázal ohrozit hostujícího gólmana, ale v početní výhodě ho málem ztrestal rychlý Bartoš.

Ve třetí části se Zlínští přece jen zlepšili a Hamrlík nenápadnou střelou od modré vyrovnal. Radujícího se Balaštíka srazil před brankou Jasečko, kterého neminul dvouminutový trest. Přesto šli Jihočeši opět do vedení, když v oslabení propálil Murína obránce Ďurák. O 32 vteřin později však důrazný Jenáček přece jen potrestal Jasečkův nedovolený zákrok.

Hosté se po vyrovnání zaměřili na zisk bodu, a to se jim nakonec povedlo. Pokusy Barinky, Vlacha a Lešky skončily u pozorného Kučery, největší šanci spálil v poslední minutě kapitán Okál. Ve druhé minutě prodloužení však nakonec zajistil domácímu týmu dva body obránce Macholda.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Dvě třetiny vypadal zápas stejně jako proti Vsetínu. Bylo vidět, že nám těsná osobní obrana nesedí. V současné době nejsme v moc dobré pohodě. Ale bylo jasné, že nemůžeme odehrát celou sezonu bez problémů. Body z tak těžkého utkání jsou strašně moc cenné."

Vladimír Caldr (České Budějovice): "S předvedenou hrou v prvních dvou třetinách můžeme být spokojeni, hráli jsme organizovaně. Z tempa nás vyvedla přestřelka, při níž Zlín vyrovnal. Gratuluji domácím k vítěznému gólu v prodloužení."

Zlín - Č. Budějovice 3:2 PP (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 46. Hamrlík (Leška, Balaštík), 48. Jenáček, 62. Macholda (Jenáček) - 17. Bartoš (Jindra), 47. Ďurák (Štrba, Bělohlav). Rozhodčí: Nečas - Pácal, Pospíšil. Vyloučení: 6:6, navíc Leška - Sailer oba 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4985.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Jenáček, Weissmann - Okál, Vlach, Záhorovský - od 35. navíc Mokrejš. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
České Budějovice: J. Kučera - Jasečko, Kolda, Ďurák, Jindra, Gýna, Mucha - Štrba, Fadrný, Sailer (16.- 26. Škoda) - Bartoš, Kristek, Ondřej - Bělohlav, Šimánek, Kostourek. Trenéři: Pouzar, Caldr.