Znojmo udeřilo ve druhé třetině

Kvalitní koncovka ve druhé třetině rozhodla o vítězství Znojma nad Litvínovem 5:2 a tím současně o ukončení série předcházejících pěti remíz ve vzájemných zápasech obou soupeřů. Znojmo už vedlo 5:0, v závěru ale umožnilo soupeři korigovat výsledek.

Orli se od úvodních minut snažili o nátlakovou hru, vytvářeli si střelecké příležitosti, brankář Mařík ale kapituloval pouze po ráně obránce Snopka. Litvínov se pokoušel prokládat defenzivní taktiku rychlými výpady, nejblíže k vyrovnání měl v 11. minutě Žemlička, jenž ale vysoko přestřelil branku.

Rychlý kombinační hokej vynesl Znojmu ve druhé třetině trvalou převahu, po níž padaly po přesných kombinacích i branky. Ve 24. minutě Ludvík naservíroval puk Pláškovi, jenž poslal kotouč pohodlně do sítě. Orli využili i dvě přesilovky. Při vyloučení Trávníčka uvolnil Barus chytře Puchera, jenž si blafákem položil na led brankáře Maříka a přidal třetí branku.

O dvě minuty později při vyloučení Rolínka se poprvé ve svém znojemském hostování zapsal do střelecké listiny útočník Straka. A když přidal Snopek o další minutu později pátý úspěch Znojma, brankář Mařík raději utekl na střídačku a přepustil své místo Jarinovi. Znojmo v závěru třetiny polevilo, začalo hrát dost lehkovážně, což využil Gombár alespoň ke korigování výsledku.

Výkonnostní křivka domácích měla v závěrečné třetině sestupnou tendenci a laxní přístup potrestal Klobouček. Litvínov ožil, bojovností převyšoval domácí hokejisty a v 52. minutě skončila Trávníčkova střela na tyčce. Ve snaze o útočný hokej ale zapomínali hosté na bránění a brankář Jarina musel ukázat své umění. Vyznamenal se zejména při sólovém nájezdu Urama. Závěrečné minuty už zcela ztratily náboj, neboť oba týmy se spokojily s výsledkem.

Milan Skrbek (Znojmo): "V předcházejících zápasech s Litvínovem padalo vždy málo branek a většinou končily souboje remízou. Zásluhou druhé třetiny jsme konečně tuto bilanci prolomili. Až na poslední tři minuty, kdy jsme polevili, jsme hráli dobře. Dařily se nám i přesilovky, ze kterých jsme vstřelili dvě branky.

Jaroslav Hübl (Litvínov): "Zaslouženě jsme prohráli, neboť Znojmo bylo ve všech směrech lepší. Dobrý výkon jsme odvedli pouze v začátku první třetiny, kdy jsme měli i nějaké šance. Poté, co jsme dostali nešťastný gól, jsme nebyli vidět. Maříka ale za obdržené branky neviním, neboť mu obránci mnoho nepomohli."

Znojmo - Litvínov 5:2 (1:0, 4:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Snopek (Mareš, Beroun), 24. Plášek (Ludvík, Milan Procházka), 30. Pucher (Barus, Uram), 32. M. Straka (Benák, Pardavý), 33. Snopek (Uram, Pucher) - 38. Gombár (V. Hübl, Trávníček), 42. Klobouček (Prorok, L. Havel). Rozhodčí: Šindler - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:5, navíc Snopek (Znojmo) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3344.
Znojmo: Duba - Němeček, Havíř, Benák, Mojžíš, Snopek (55. Punčochář), Křetínský - Barus, Pucher, Uram - Plášek, Ludvík, Milan Procházka - M. Straka, Haman, Pardavý - Mareš, Hradecký, Beroun. Trenéři: Pazourek, Skrbek a Kastner.
Litvínov: Mařík (33. Jarina) - Poživil, Kroupa, Klobouček, Krstev, Droppa, Martínek - Trávníček, V. Hübl, Žemlička - L. Havel, Rolínek, Prorok - Balázs, T. Martinec, Gombár. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl st.