Farda napoprvé porazil Spartu

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů porazili v 27. extraligovém kole pražskou Spartu 3:1 a ukončili tak sérii devíti utkáních, ve kterých nepoznali radost z vítězství. Na domácí střídačce tak oslavil úspěšně svou premiéru nový hlavní kouč Richard Farda. Hosté naopak prohráli již páté utkání za sebou na cizích kluzištích.

Západočeši začali od úvodní buly aktivně a brankář Bříza si tak na nedostatek práce nemohl stěžovat, už při první přesilové hře domácích mu navíc pomohla tyč. V následující početní výhodě však již takové štěstí neměl. Vyloučeného hráče vrátil zpět na led již po osmnácti vteřinách Vantroba, který za Břízova záda dorazil vyraženou střelu Lipianského. Navíc o 75 vteřin později kapituloval sparťanský brankář podruhé, opět z dorážky.

Domácí chvílemi hráli jak z 'partesu' a přesnými kombinacemi dostávali soupeře do úzkých. Sparta poprvé zahrozila až při vlastní přesilovce, ale brankář Franěk vychytal Srdínka, Kratěnu i Hanzlíka. Třetí gól mohli přidat i domácí, ale Polákův pokus Bříza zázračně zlikvidoval.

Sparta nevyužila ani dvojnásobnou přesilovku

Od druhé třetiny se hra vyrovnala a celou desetiminutovku se větší šance nerodily. Až ve 31. minutě měl větší příležitost v přesilovce po zranění se vracející sparťan Bartečko, ale zblízka nemířil přesně. Na druhé straně se mohl prosadit karlovarský Tvrdík, Bříza však srazil betony včas. Hosté se nakonec branky přece jen dočkali, když Fraňka překonal švihem Broš.

V závěrečné dvacetiminutovce Sparta ve snaze vyrovnat ještě přidala a velkou šanci ke vstřelení druhého gólu měla při téměř dvouminutové přesilovce pěti proti třem. Obětavě hrající domácí se ale ubránili a při závěrečné power play přidali do prázdné branky třetí gól.

Richard Farda (Karlovy Vary): "Po takové premiéře u mužstva, a navíc proti Spartě, by byl šťastný každý trenér. Chtěl bych hráčům poděkovat, že dali do utkání všechno, co v nich je a uhráli to srdíčkem. I když při dvojnásobné přesilovce si Sparta podřezala větev tak trochu sama."

Alois Hadamczik (Sparta Praha): "Jsem přesvědčen, že k vidění bylo dobré utkání. My jsme hráli velmi dobře ve druhé a třetí třetině, v první to bylo horší. Když ale nevyužijeme dosti dlouhou přesilovku pět na tři a za celý zápas dáme pouze jeden gól, nezasloužíme si vyhrát."

Karlovy Vary - Sparta  3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Vantroba (Lipianský), 12. Skuhravý (Galvas), 60. Bednařík (Galvas, Franěk)- 38. Broš (Kratěna). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 2990.
Karlovy Vary: Franěk - Krajíček, Ptáček, D. Hájek, Rodin, Galvas, Vantroba - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Netík, Lipianský, Bednařík - Tvrdík, Alinč, Košťál - V. Polák, Bacul, Němčický. Trenéři: Farda a Rulík.
Sparta Praha: Bříza - Jan Hanzlík, Řezníček, Richter, Šrek, Sloboda, Srdínko, Výtisk, J. Kasík - Kratěna, Broš, Chabada - Špilár, Marek, Bartečko - Z. Sedlák, Šindel, Eiselt - Paroulek, Vrbata, Hromas. Trenéři: Hadamczik, Konečný.