Plzeňský pád pokračuje

PLZEŇ

Hokejisté Plzně sice uhráli doma remízu 3:3 s vedoucími Pardubicemi, ale jejich pád v extraligové tabulce pokračuje. Západočeši ani ve dvanáctém utkání za sebou nedokázali získat plný počet tří bodů. Pardubičtí naopak ztratili body po sedmi zápasech.

Plzeň začala se čtyřmi útoky a s velkým elánem, ale její snaha končila pouze v rozích kluziště. Jen při 68 sekund trvající přesilové hře pěti proti třem si domácí vytvořili příležitosti, které však s přehledem vyřešil reprezentační brankář Svoboda. Až při následné hře pět na čtyři Matějovský po přihrávce z Ústí nad Labem zapůjčeného Budi otevřel skóre.

Hned po 31 sekundách plzeňský Andrašovský vyslal kolmou přihrávkou do brejku Pospíšila, který v samostatném nájezdu dokonale přelstil pardubického brankáře a Plzeň rázem vedla o dvě branky. Po následném rozehrání ale domácí chybovali v obraně a Divíšek bez problému snížil.

Do druhé třetiny poslali hosté do hry i reprezentační čtvrtý útok Kolář, Koukal, Průcha a začali domácí přehrávat. Domácí sice bojovali, gólové šance si však vytvářeli pouze ojediněle. Pardubice hlavně zásluhou prvního útoku, vedeného ve formě hrajícím Dopitou, ovládaly dění na ledě a logickým výsledkem byla v 35. minutě Zábranského vyrovnávací branka v přesilové hře.

V závěrečné třetině již hosté plně kontrolovali hru a po perfektní kombinační akci čtvrtého útoku šli do vedení. Ale urputně bojující domácí si vynutili optickou převahu a v přesilové hře v závěru utkání plzeňský kapitán a expardubický hráč Pospíšil vynutil svou druhou trefou vynutil prodloužení.

V nastaveném čase se střídaly rychlé akce na obou stranách. Vyložené šance měli však pouze hosté, ale Mikeska, Podhradský ani Divíšek nedokázali plzeňského brankáře Schwarze překonat.

Miroslav Přerost (Plzeň): "Byl to vyrovnaný zápas a s remízou jsme spokojeni. Po dlouhé době jsme hráli solidní hokej. Ke konci utkání nám docházely síly a se štěstím jsme vyrovnali."

Jiří Seidl (Pardubice): "Nám nevyšel začátek utkání. Pustili jsme soupeře do vedení, ale od poloviny zápasu jsme již byli lepší. Soupeři se v závěrečné přesilovce podařilo vyrovnat, přesto jsme s remízou spokojeni."

Plzeň - Pardubice 3:3 PP (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Matějovský (Buďa), 12. D. Pospíšil (Andrašovský), 59. D. Pospíšil (Vostřák) - 12. T. Divíšek (Mrázek, P. Sýkora), 35. Zábranský, 49. Koukal (Průcha). Rozhodčí: Jebavý - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 5831.
Plzeň: Schwarz - Dobroň, Jiří Hanzlík, Nedoma (11. Kubeš), Výborný, Cartelli, Klaus - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Buďa, D. Pospíšil, Matějovský - Vostřák, Hurtaj, Šaffer - Jaroslav Polák, Švík, Důras. Trenéři: Přerost, Kučera.
Pardubice: A. Svoboda - Linhart, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Pácal - Razingar, Dopita, T. Blažek - P. Sýkora, T. Divíšek, Mrázek - Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek - od 21. navíc Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha, Seidl.