Vítěznou šňůru Liberce nezastavila ani Slavia

LIBEREC

Nezměrná bojovnost dovedla severočeský tým k páté tříbodové výhře v řadě, o níž rozhodl Vampola v závěrečném dějství.

Aktivnější Liberečtí si vynutili v první třetině mírnou převahu, ale V. Novák a dvakrát Rataj neměli přesnou mušku. Až necelé dvě minuty před sirénou překonal výborně chytajícího Hronka Korhoň, jehož gól rozhodčí potvrdil až po zhlédnutí videozáznamu.

Slávisté vyrovnali hned po 47 sekundách druhé části kuriózním způsobem. Supem nahozený puk se ve středním pásmu odrazil od hokejky jednoho z libereckých hráčů a překvapivě zapadl vedle nereagujícího gólmana O. Svobody do branky.

Oba týmy pak předváděly urputný hokej. Ve 45. min. se při hře čtyř proti čtyřem prosadil dorážkou Nedvědovy střely agilní Vampola. Hostům pak nepomohla k bodovému zisku ani čtyřicetisekundová power-play šesti na čtyři.

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Síle Slavie jsme čelili hrou na čtyři pětky. I když zápas postrádal hokejovou krásu, za nasazení jsme si vítězství zasloužili."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Nepodařilo se nám přerušit libereckou vítěznou šňůru. Po šťastném vyrovnávacím gólu jsme věřili minimálně v remízu, kterou jsme ale zbytečně ztratili."

Liberec - Slavia 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branka a nahrávky: 18. Korhoň (Vampola, Rozsíval), 46. Vampola (J. Nedvěd) - 21. Sup (Beránek). Rozhodčí: Šindler - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 3593.
Liberec: O. Svoboda - L. Šmíd, Jiruš, Čakajík, J. Moravec, J. Nedvěd, Ťupa - Čermák, Rataj, J. Hašek - V. Novák, Kašpařík, S. Procházka - Korhoň, Vampola, Rozsíval - Plodek, M. Hájek, Verčík. Trenéři: Paleček, Dvořák a J. Nedvěd st.
Slavia Praha: Hronek - J. Novák, D. Pojkar, Kuntoš, Graňák, Kolařík, Staněk (21. Štrach) - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Kropáč, P. Martinec, Antoš - Jaroš, Kopecký, Dlouhý - Klepiš, Vondrka, Kvapil. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.