Exparťanský pár zařídil výhru Litvínova

LITVÍNOV

Přestože si Litvínov do poloviny zápasu vytvořil tříbrankový náskok, hosté nesložili zbraně, dokázali srovnat krok i skóre a dovedli střetnutí do prodloužení. Tam vzal osud do svých rukou Žemlička a zajistil domácím hokejistům výhru.

Domácí převyšovali soupeře v jednoduchosti, důrazu i pohybu. Když přidali i na střelecké aktivitě, projevilo se to na skóre. V 10. min. dal při přesilovce Droppa premiérový gól v dresu Litvínova a o 127 vteřin později přidal pojistku V. Hübl.

Západočeši zůstávali za očekáváním, jejich hra byla hodně vláčná. Ani v dalším průběhu domácí nepouštěli opratě z rukou a Sklenička zvýšil náskok. Až v polovině zápasu se Vary prosadily a Kumstát snížením vykřesal naději. Hned na počátku závěrečné třetiny Lipianský zařídil drama, protože překvapil brankáře Jarinu a snížil na rozdíl jediného gólu na 3:2.

V poměrně nervózním závěru třetí třetiny se povedla Západočechům další akce a Bednařík zblízka vyrovnal. V prodloužení ovšem vyšel protiútok Severočechům a Martincovu načasovanou přihrávku zužitkoval Žemlička.

Jaroslav Hübl, trenér Litvínova: "Měli jsme výbornou první třetinu a navíc musím pochválit hráče, že zabojovali. Nakonec jsme rozhodli až v prodloužení, ale jsme rádi za dva body."

Radim Rulík, trenér K. Varů: "Nepodařilo se nám zachytit úvod utkání. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a vyrovnali. V prodloužení ujeli dva naši hráči, akci nezakončili a naopak rozhodl soupeř."

Litvínov - Energie Karlovy Vary 4:3 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Droppa (Rolínek, L. Havel), 12. V. Hübl (Trávníček, Kroupa), 27. Sklenička, 63. Žemlička (T. Martinec) - 30. Petr Kumstát (F. Ptáček), 43. Lipianský (Bednařík), 58. Bednařík (V. Polák). Rozhodčí: Bolina - Český, Kostka. Vyloučení: 8:6, navíc Trávníček (Litvínov) a Krajíček (Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání, Galvas (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3805.
Litvínov: Jarina - Poživil, Kroupa, Martínek, Droppa, Krstev, Klobouček - Trávníček, V. Hübl, Žemlička - L. Havel, Rolínek, Prorok - Balázs, T. Martinec, Gombár - Kašpar, Říha, Sklenička. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.
Karlovy Vary: Franěk - F. Ptáček, Krajíček, Hájek, Rodin (21. Kivoň), Vantroba, Galvas - Tvrdík, Alinč, Košťál - Netík, Lipianský, Bednařík - V. Polák, Bacul, Němčický - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus. Trenéři: Farda a Rulík.