Rubriky:

Tipsport extraliga

Farda: O sázení je lepší se nezajímat

2. prosince 2003 12:13 - PRAHA

Když trenér Richard Farda podepisoval smlouvu s hokejovým týmem Karlových Varů, chtěl se pokusit dát dohromady mužstvo, které předtím šest zápasů za sebou prohrálo. Pod Fardovým vedením ale nejprve zdolalo favorizovanou Spartu a v neděli prohrálo v Litvínově až v prodloužení. V rozhovoru pro deník Právo se Farda svěřuje s prvními postřehy u týmu.

Vaše předchozí působení v prvoligovém Havířově skončilo neúspěchem. Vzal jste si z toho do další trenérské kariéry nějaké ponaučení?
Myslím, že už se to v životě nebude opakovat. Ale to se může stát každému trenérovi, že šlápne vedle. Nemyslím si, že jsem udělal něco špatně. Před začátkem ligy nás ale poslali na turnaj do Švýcarska, kde se starší hráči unavili, a než se z toho vyhrabali, tak už jsem tam nebyl.

Čemu jste se věnoval po odvolání?
Ve volném čase jsem chodil do fitness centra. Ale zůstal jsem u týmu Havířova jako koordinátor, například jsem se domlouval s trenéry na posilách. Také už se výkony týmu zvedly a má na svém kontě několik vítězství poté, co tam přišlo několik hráčů z Vítkovic. Také jsem samozřejmě navštěvoval extraligové zápasy, i když Vary jsem letos neviděl.

Co jste tedy o týmu před svým příchodem věděl?
Samozřejmě jsem znal sestavu a hráče, kteří jsou tady. Věděl jsem, že je to mladé mužstvo s několika zkušenými hráči a že se s tím něco dá dělat.

Měl jste nabídky na trénování i odjinud?
Byla možnost, že bych šel do Itálie do týmu Merana a Gardeny, ale po pár vítězstvích si to týmy vždy rozmyslely, takže jsem sháněl práci jinde.

V jakém stavu byl tým Karlových Varů po vašem příchodu?
Hráči byli takoví skleslí. Já jsem se informoval, proč tady byla krize. Řekl jsem si, že přijdu do kabiny a udělám tam i trochu srandy. Už jsem zažil podobnou situaci se Slavií a Plzní, které jsem vytáhl do play-off. Možná mám nějaké trenérské fluidum... S asistentem Rulíkem se mi skvěle spolupracuje, je dobře, když hráči vidí, že máme na věc stejný názor.

V souvislosti s vašimi novými svěřenci se spekulovalo i o sázení na zápasy. Jak byste reagoval, kdyby se tyto informace potvrdily?
Já nevím, o to se trenér radši ani nemá zajímat, protože by to pro něj mohlo být jen zklamání.

Michal Osoba , Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..