Oslabené Vítkovice rozstřílely Litvínov

OSTRAVA

Vítkovičtí fandové čtyřicet minut duelu s Litvínovem pouze oslavovali z kádru vyřazeného útočníka Kaděru a neustále si žádali hlavu trenéra Svozila i manažera Černíka, přesto Vítkovice v napjaté atmosféře vybojovaly proti dvacet minut vzdorujícímu soupeři nejvyšší vítězství sezóny.

Oslabení Ostravané s mladíkem Faltrem v brance se ubránili náporu Severočechů a byli produktivní, ze tří šancí v první části jednu využili.

Falter odolával s vypětím sil, jednou si oddechl až po verdiktu videorozhodčího, od druhé části však hosté přitvrdili a doplatili na to, neboť vypadli z tempa. Do kolen je zcela srazila pohotová dorážka Míky.

Vítkovice promarnily přesilovku pěti proti třem, netrestaly ani pětiminutový faul Trávníčka, ale Tomášek nahozením od zadního mantinelu vyhnal z branky Jarinu a brzy kapituloval i náhradník Mařík. Pak už byl na ledě jen jeden tým, Falter poprvé v extralize udržel nulu.

Ladislav Svozil, trenér Vítkovic: "Snažili jsme se diváky nevnímat. Byla na nás znát vůle vyhrát, uklidnil nás druhý gól."

Jaroslav Hübl, asistent trenéra Lítvínova: "Drželi jsme krok v první třetině, pak už jsme tu byli jenom v roli učedníků."

Vítkovice - Litvínov 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Chmelíř (A. Padělek, Olesz), 22. P. Míka (Zápotočný), 29. M. Tomášek (J. Štefanka), 40. Olesz (Irgl, Turek), 49. Burger. Rozhodčí: Nečas - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:2, navíc Trávníček (Litvínov) 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3021.
Vítkovice: Falter - Seman, Rimmel, Jurečka, Zápotočný, Pavel Kumstát, Chmelíř - J. Štefanka, Burger, Krenželok - P. Míka, Turek, M. Tomášek - Irgl, A. Padělek, Olesz. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
Litvínov: Jarina (29. Mařík) - Poživil, Kroupa, Krstev, Klobouček, Martínek, Droppa - Trávníček (41. Kašpar), Hübl, Žemlička - L. Havel, Rolínek, Prorok - Balász, T. Martinec (22. Říha), Gombár - od 52. min. navíc Petružálek. Trenéři: Výborný, J. Hübl, Hynek.