Slavia letos poprvé porazila Zlín

ZLÍN

Po dvou předcházejících remízách v duelech Zlína s úřadujícím mistrem z Edenu to na dělbu bodů vypadalo i v 29. kole hokejové extraligy. Už v první minutě prodloužení ale strhl vítězství na stranu hostující Slavie ve vlastním oslabení Martinec.

Šlágr kola přinesl tvrdý a zarputilý hokej, v němž Slavia získala vedení zásluhou juniora Braniše, jehož střelu od modré domácí gólman Murín přes bránící spoluhráče neviděl.

Pak se dvakrát blýskl skvělý brankář hostí Hronek, který zázračně zneškodnil vyložené šance Balaštíka a Barinky, ale na Blaťákovu dělovku při zlínské přesilovce byl krátký.

O chvíli později šla ovšem Slavia znovu do vedení po kuriózní situaci, při níž si pomyslnou gólovou asistenci připsal i sudí Homola, od jehož brusle se kotouč odrazil do pole a Kolařík pohodlně skóroval.

Domácí zvýšili tlak, srovnali však teprve tři a půl minuty před koncem, kdy jejich další přesilovku zúročil opět Blaťák. Tím si Zlín vynutil prodloužení, které však trvalo jen necelou minutu.

Ernest Bokroš, trenér Zlína: "Při nepříznivém vývoji utkání je pro nás cenný i bod. Dostali jsme dva nešťastné góly, rozhodující gól v prodloužení mne mrzí."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Upozorňovali jsme hráče, že Zlín hraje výborně přesilovky, přesto jsme právě z nich inkasovali. Několik oslabení v závěru nás stála hodně sil. Z toho se zrodilo i vyrovnání soupeře."

Zlín - Slavia 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Blaťák (Hamrlík), 57. Blaťák (Veselý, Balaštík) - 14. Braniš (Sup, Beránek), 27. Kolařík (Beránek), 61. P. Martinec (Antoš). Rozhodčí: Homola - Chytil, Dědek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4995.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda, Hučko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Jenáček, Weissmann - Okál, Vlach, Záhorovský - Dubec, Kos, Mokrejš. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Slavia: Hronek - Braniš, Kolařík, Kuntoš, Graňák, D. Pojkar, O. Staněk - D. Hruška, Beránek, Sup - Kropáč, P. Martinec, Antoš - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Klepiš, Vondrka, Kvapil. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.